Vistárie



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
18.4.2019 22:13

Je tu někdo, kdo má vistárie bujnější, tedy neřeže neustále na hodně krátko a hlavně... nechává lusky? My lusky necháváme, rostlinu krásně zdobí v zimě, visí nám tam místo vánočních ozdobwink Ale proč se ptám? kdo to zažil ví, jak dokážou vistárie vystřelovat semena, opravdu s velkou razancí. Tak jsme s mužem dumali: jak dokážou dát semenem takovou ránu, co jim dá tu rychlost? Když jsme to zažili poprvé, mysleli jsme, že nám někdo stříli do okensurprise No a někdy už se vážně bojím, jesti nemůže okno rozbít?

A Marcelo... zasadila jste si ji někam, k tomu zahradnímu domku, co byl v plánu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 178.38 (?), 15.10.2015 17:14

Ano, částečně je to pravda, ale na jabloni také plody neodstraňujeme a kvete každoročněwink Sama na vistárii lusky nechávám, protože nám visí ve vchodu jako ozdoby na,,vánočním stromku" a vypadá to moc hezkysmiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.24 (?), 22.10.2015 21:25
Chtěla bych se zeptat paní Lídy (jestli si to přečte :), jak vypadá ta kamarádčina hrušeň - jestli jí ta vistárie nevadí. Já totiž plánuju taky pustit vistárii na strom, na starou švestku, ale četla jsem v jedné anglické knize o zahradě, že 'ovíjivé popínavé rostliny (jako vistárie nebo zimolez) se nedoporučují pro prorůstání do hostitelské rostliny, protože by ji mohly uškrtit' Tak by mě zajímalo, jak to ta hrušeň snáší. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.6.2018 11:03

Tak konečně mi muž stáhnul na NET fotky našich vistárií. Ačkoliv už kvetly, tak krásně a bohatě letos poprvé. První od branky byla původně růžová(roubovaná na podnož do podoby stromku) jenže vymrzla a už je z ní normální fialová, bohuželsad Prostřední na pergole je plnokvětá. A já pořád chodila a dumala, kam jen jsem tu plnokvětou vrazilacheeky(ještě mám jednu vistárii vzadu v zahradě a jedna zezadu u domu zašlasad)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 5.6.2018 12:16

To je nádhera! Já pořád dumám, kam si jí dám, ale ty Vaše mě zase posunuly o kus dál k tomu, že ty mě opravdu ještě chybí. Marcelasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.6.2018 14:10

Jen mne štve, že jsem to od branky vysazovala: růžová, modrá plnokvětá, bílá a ve vchodu modrá s těmi nejdelšími květy... a mám to modrá, modrá plná, bílá, modrá sad No a pak fakt bytelnou oporu. Ta u baráku je v pohodě. Ostatní na podloubí... ty ho možná brzo zboří, některé sloupy už dost vyhnuly. Původně je totiž podloubí na zimolezy(momentálně krásně kvetou a vůně je 100m od baráku) ale Radečka nevydržela wink a nacpala tam vistárie, které teď budu muset setsakra usměrnit, protože by zadusily i zimolezy. No a binec. Ve vchodu je tři týdny binec, jak všechny květy postupně odpadávaly a na podzim listí a pak zase lusky... Mě to neva, já na to háklivá nejsem, pro kytky jsem schopná obětovat cokoliv, ale tchýně... ta z toho doslova vyšiluje, ta nikde nesmí vidět smítko cheeky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 5.6.2018 15:39

Hmm, dobrá džunglesmiley. Tak to je binec ze všeho co kvete a opadává. My máme teď všude kvítka z jehličňanů, jasmínů... a neřeším to, protože v tom množství by se člověk zbláznil. Moje mamka už to, co se týlá kytek a mě vzdala cheeky. Zimolezy nám také krásně voní u sezení, zvlášť k večeru. Podloubí bych brala, ale máme zahradu ve velkém svahu, takže krása, ale cokoliv tam vynést či zabudovat je mazec. Ale tu vistárii plánuji teď na zahradní domek, který mi postaví syn na nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 18.4.2019 22:13

Je tu někdo, kdo má vistárie bujnější, tedy neřeže neustále na hodně krátko a hlavně... nechává lusky? My lusky necháváme, rostlinu krásně zdobí v zimě, visí nám tam místo vánočních ozdobwink Ale proč se ptám? kdo to zažil ví, jak dokážou vistárie vystřelovat semena, opravdu s velkou razancí. Tak jsme s mužem dumali: jak dokážou dát semenem takovou ránu, co jim dá tu rychlost? Když jsme to zažili poprvé, mysleli jsme, že nám někdo stříli do okensurprise No a někdy už se vážně bojím, jesti nemůže okno rozbít?

A Marcelo... zasadila jste si ji někam, k tomu zahradnímu domku, co byl v plánu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika