Rdesno



host - 33.190 (?)
29.2.2008 19:46

prosim pekne a co takove normalni ploty kovove? mohu je tim nechat porust? nerozbehne se mi po zahradce? :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 177.15 (?), 13.1.2008 15:45
připojuji se k tomuto názoru, vždy, když ho na jaře ostříhám a velmi radikálně, opět se rpzroste do stejné velikosti, představa, že bych ho neostříhala je hrůzná, mým rodičům začalo růst jen kolem kovové houpačky a za 2 roky to byl prales, který jsme jen těžko odstraňovali. Ale když se prostříhává, je to praktická a pěkná rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 194.73 (?), 23.4.2007 16:35
Dobrý den,
pokud budete Rdesno co měsíc krášlit mačetou, případně nůžkama, je to pro začínajícího zahradníka na chvíli celkem pěkná zábava. I mě to nějakou dobu bavilo. Také jsem přišel k zanedbané zahradě a snažil jsem se ji dát do pořádku. Po odstranění 2-3 letých nánosů Rdesna jsem zjistil, že mám i pětimetrovou bránu a též, že jsem měl nádherný vzrostlý jalovec, který bohužel Rdesnu zcela podlehl. Vzrostlá meruňka vypadala, jako by měla zelenou helmu a vzrostlá višeň se ještě po třech letech zcela nevzpamatovala. Proto doporučuju Rdesno možná někam na zakrytí rozvalin, případně na starou tovární zeď, ale do zahrady raději ne.
Vladimír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sampac - (29) - 206.177 (?), 18.10.2007 12:44
Na ten strom by to byla nádhera. S kůlnou si nejsem tak jistá, leda by Vám nevadilo, kdyby ji rdesno stěhovalo po zahradě. Rdesno je nádherná popínavka, ale nesmíte mu dát moc volnosti. Docela mě pobaví, když se někde dočtu, že výhony dorůstají do délky až 15 m. To snad mysleli za měsíc, ne? Pokud si ho přesto dáte někam k budově, je nutno řezat a řezat, alespoň 10x ročně. Hlavně se nesmí dostat do řádné škvíry, což neuhlídáte. Tak uvážlivě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 29.2.2008 19:46

prosim pekne a co takove normalni ploty kovove? mohu je tim nechat porust? nerozbehne se mi po zahradce? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 7.3.2008 21:20

Pokud se to bude pnout po kovovem plotě, udělá to hromadu šlahounů za 1-2 roky. Ted mě napadlo, jestli by se s ním nedala zlikvidovat škumpa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.251 (?), 6.4.2008 13:15

Zatím máme rdesno u pergoly třetí rok, a protože je půda hodně mokrá a tím pádem kyselá, narůstají šlahouny velmi pomalu, v průměru tak 2m za sezonu.Doufám, že to tak vydrží.Přesto budeme samozřejmě v případě potřeby řezat a řezat.Po létě budeme chytřejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.78 (?), 24.6.2008 21:22

Zemanová, rdesno mě právě moc nejde, zjara vyrazí pěkné zelené listy a touto dobou začnou listy červenat, žloutnout a opadnou. Ani nevím co přesně rdesno potřebuje. V době když kvete jsou už větve téměř bez listů. Myslím, že je nenáročné tak poraďte. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika