Přísavník tříprstý



host - 161.12 (?)
29.12.2006 9:54
Pokud přijde větší mrazík dříve než listy stačí opadat, tak zmrznou a zůstavají neopadané až do jara. Taktéž zmrznou i slabší nevyzrálé šlahouny. Na jaře, ale přísavník bezpečně regeneruje ze silnějšího vyzrálého dřeva. To stejné mi dělá přísavník tříprstý  v mrazové kotlině na Svitavsku. Některou zimu stačí opadat, někdy ne. Záleží na průběhu teplot na podzim. Ale i přesto se rozrůstá dobře. Stejný přísavník v Brně, kde jsou mírnější teploty opadává vždy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Uška - (3), 26.12.2006 16:01, zobrazeno: 6938x
Prosim, zkušené o radu.U přísavníku mi v zimě neopadají listy. Co dělám špatně? Děkuji za odpoveď Ludmila
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.254 (?), 27.12.2006 23:26
Pokud často hnojíte, může to být přehnojení dusíkem, rostlina pak dlouho vegetuje, jinak letos máme například ještě olistěné růže a přehnojené určitě nejsou - záleží také na průběhu zimy. Letos je dost mírná oproti loňsku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.12 (?), 29.12.2006 9:54
Pokud přijde větší mrazík dříve než listy stačí opadat, tak zmrznou a zůstavají neopadané až do jara. Taktéž zmrznou i slabší nevyzrálé šlahouny. Na jaře, ale přísavník bezpečně regeneruje ze silnějšího vyzrálého dřeva. To stejné mi dělá přísavník tříprstý  v mrazové kotlině na Svitavsku. Některou zimu stačí opadat, někdy ne. Záleží na průběhu teplot na podzim. Ale i přesto se rozrůstá dobře. Stejný přísavník v Brně, kde jsou mírnější teploty opadává vždy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Uška - (3), 2.1.2007 10:03
Děkuji Vám za odpovědi. Určitě nemám přehnojeno, asi to budou ty mrazy. Každoročně mě slabší výhony zmrznou a již neobraší. Ze silnějšího dřeva vyraší znovu. Za chvíli budu mít fasádu samý uschlý šlahoun - ale i tak to nevypadá špatně. Bydlim v mrazivé kotlině pod Pradědem. Ještě jednou díky, pouštím to z hlavy, počasí neovlivním. Ludmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika