Přísavník



host - 223.249 (?)
26.10.2010 11:14

On je skutečně agresivní to ano.Pokud si chcete od toho rvaní odpočinout, odstřihněte ho až u země a narostlé výhony ze stěny strhněte.Na dlouho ten odpočinek ale nebude. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 64.202 (?), 24.10.2010 21:27

Měl jsem dům porostlý přísavníkem pětiprstým, a jsem rád, že už ne. V létě, když kvete, tisíce včel a vos okusují okvětí - opadává a dělá nepořádek a ucpává okapy, nedá se kvůli vosám sedět poblíž, jsou jako ožralé.  Na podzim sice krásně zbarví listy, ale ty brzy opadají - zase zacpou okapy. Pak opadají řapíky - zase zacpou okapy. Pak tam zbydou fialové kuličky, chodí na ně kosáci, a kde se vydělají, je fialový flek... Ale mám dotaz: na obkladech z cihelných pásků mě zůstaly terčíky po přísavkách a nemůžu se jich zbavit. Nevíte někdo náhodou, co s nimi? Jak je odstranit, abych nemusel použít Kango? Moc děkuji za pomoc a poradu S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.24 (?), 24.10.2010 22:41

Přísavník pětiprstý není až tak dobrá volba, Škoda, že jste neměl dům porostlý přísavníkem tříprstým. Jsou s ním téměř stejné problémy jako s tím pětiprstým, ale je tak nádherný!!! Ten orve z omýtky leda tak barbar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 25.10.2010 19:05

Dobrý večer, také se připojím k diskuzi o přísavníku.Máme dům porostlý přísavníkem tříprstým a to již 24let letos nebo najaře jej budeme sundávat a to proto, že to co napsal host 64.202 je úplná pravda.Ano on ten dům je krásný, ale to říká jen ten kdo to vidí, ale tu práci kolem a to celý rok to už nikdo nevidí.A abych nebyla za barbara tak bych si přísavník zasadila jedině na nějakou nevzhlednou zeď nebo stodolu, kde bych to uklidila jednou do roka ale nikdy na obytný dům, kde musím uklízet celý rok.M.

Přísavník
Přísavník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 27.10.2010 9:24

Takto obrostený dům jsem vždycky chtěla a těším se, že to konečně budu moci realizovat. Třeba to pak taky vydržím 24 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 26.10.2010 10:41

Máte pravdu, je krásný. Jsem ale tedy také barbar, protože z opěrné zdi nám to leze na krásné vzrostlé stromy, které to dusí... Takže to rvu během roku několikrát. Nemluvě o tom nepořádku. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.249 (?), 26.10.2010 11:14

On je skutečně agresivní to ano.Pokud si chcete od toho rvaní odpočinout, odstřihněte ho až u země a narostlé výhony ze stěny strhněte.Na dlouho ten odpočinek ale nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 26.10.2010 12:00

To jsem udělala právě o víkendu. Ono s velkou zahradou si člověk nikdy neodpočine, ale je to nádhera. Díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.235 (?), 1.3.2011 21:15

Dobrý den, poprosil bych o radu. Dokáže přísavník třícípý nebo přísavník pětilistý prorůst k neprůhlednosti drátěnou mříž z 5 mm drátu a o velikosti oka 10x10cm nebo 15x15cm?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 2.3.2011 1:56

Myslím si že ne, přísavník potřebuje spíš plochu (zeď a pod.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 2.3.2011 8:27

Z mojí zkušenosti vím, že Vám určitě proroste. Jen pozor na jeho váhu, protože třeba u plotu z pletiva (když není zrovna ideálně napnuté) se pod váhou začne vršek pletiva ohýbat. Je to pěkné, roste opravdu rychle, ale je z toho pěkný nepořádek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika