Popínavé rostliny do stínu



Broky007 - (16) - 96.136 (?) 
9.12.2008 13:38, zobrazeno: 12911x

Prosím, poradí mi někdo jakou popínavou stálozelenou rostlinu zvolit pro stínné místo pod vzrostlími smrkami?Břečťan mám, ale roste pomalu.Chci vytvořit živý plot v chatové kolonii na kraji lesa.Děkuji za vaše rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 143.205 (?), 9.12.2008 14:51

tak mně napadá, že pro vás by možná bylo řešením zadat si do nějaké encyklopedie rostlin ve vhledavači vaše požadavky tj. popínavé, stálezelené, rychle rostoucí a ještě region a uvidíte jak to vyjde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 9.12.2008 15:08

Dobrý den. Moc mu toho nevyjde, pokud jeho první požadavek je aby rostlina byla stálezelená. Euonymus fortunei "Vegetus", Hedera helix kterou nechce, Hydrangea petiolaris a Lonicera henryi.  Co z toho ale dát pod vzrostlé smrky je zřejmé. Jen tu Hederu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Broky007 - (16) - 96.136 (?), 9.12.2008 15:29

Děkuji, pane Stanislawe.V případe že bych se rozhodl i pro"opadavou variantu",můžete mi poradit vhodnou rostlinu pro dané prostředí s bujným růstem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.194 (?), 9.12.2008 21:47

Dobrý den. Taky to není snadné vybrat, protože tam budete mít stín a taky pěkně sucho. Takže vybírám následující. Celastrus scandens, Lonicera caprifolia, Lonicera periclymenum,  Lonicera japonica, Parthenocissus quinquefolia, Parthenocissus tricuspidata, Periploca graeca. Chce to opravdu zkusit, ať nejste zklamán, ale na dálku se to stanoviště nedá dobře posoudit. Pod stromy je to vždy problém. Ať se daří přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.136 (?), 10.12.2008 11:47

Přeji hezký den a moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika