Plamének tangutský nebo psí víno



host - 156.236 (?) 
7.9.2011 19:14, zobrazeno: 7581x

můžete mi říct jak rychle roste plamének tangutský - potřebuji pokrýt rychle (během příštího léta) - plot 2m vysoký a 3m dlouhý - kolik potřebuji sazenic?
Nebo jsem uvažovala o,,psím vínu´´. Kterou z těchto rostlin byste mi doporučili?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.8 (?), 7.9.2011 20:54
Podle mého názoru plot rychleji, hustěji a stejnoměrněji pokryjí 1-2 sazenice plaménku tangutského. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 7.9.2011 22:25

Psí víno Vám pokryje během dvou tří let nejen ten plot ale i jeho okolí v okruhu mnoha metrů...

Tangutský plamének plot poroste možná již během prvního roku, budete li jej zalévat, hnojit a odplevelovat, ale neprůhlednou stěnu z něj neudělá. Do šířky se moc nerozrůstá, spíše vytvoří hustější chochol na vrcholku plotu, Pěkně kvete a až do příštího jara jej zdobí klubíčka semeníků. Na 3 metry dva postačí, jak píše pan Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.236 (?), 7.9.2011 22:41

Děkuji za info - dám tedy raději Tangutský plamének. Můžete mi ještě poradit - je pravda, že se i tento plamének na jaře zkrátí na +/- 50cm nad zemí a že zase naroste přes jaro do původní výšky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 7.9.2011 22:46

Ano, je to vhodné i z estetického hlediska, loňské výhony po zimě nejsou dekorativní. A seříznutí podporuje kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.8 (?), 7.9.2011 22:49
Ano, jsem přesvědčen, že to pravda - víceméně - je. Ono "víceméně" uvádím, že mu to nejspíše nebude trvat jenom po dobu jarních měsíců, ale i během léta. Stříhání ale nemusí být nutné. V tom případě by měl obrážet ze všech větviček, bude mít hodně "zacuchané" stařiny, ale bude prakticky od jara hustý a zelený po celém "povrchu" ("plášti") rostliny. K plaménku můžete zjara vysít i různé popínavé letničky - fazole, povíjnici, kvamoklit, černookou Zuzanu (thunbergii) atd. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.57 (?), 8.11.2011 13:25

Dobrý den, letos na jaře jsem vysadila tangutský plamének, korunu má celkem bohatou, ale stonky od země jsou stále tenké, během roku zasychaly a moc nerašily nové výhony, byl více zaschlý než pěkně zelený. Plamének je z obou stran osázen vzrostlejšími tůjemi, což je asi důvod nedostatku vzduchu i světla. Zalévám i hnojím, ale listy i větve během roku stále zasychají.Jak a kdy, prosím, stříhat, aby byl hustý? Na jaře sestříhat všechny výhony na 50cm nad zemí? Nějak se toho bojím.Děkuji moc za odpověď. Bohunka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika