Pavlonie plstnatá



host - 208.70 (?)
25.11.2011 0:23

Děkuji za radu a podporu, doufam, že přezimuje. Už je asi 2,5 m vysoka a letos se rozvětvila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 208.179 (?), 6.11.2010 13:26

denně chodím do práce kolem středověké studny v centru Brna.Vždy tam nakouknu a jednoho dne jsem zjistila, že tam něco vyrůstá. Počítala jsem s tím, že to bude kapradí, ale nestačila jsem se divit, když se začal jevit zvláštní kmínek a obrovské jemné listy.Naše studniční Pavlonie nekvetla, lidi ji škubou, pálí nedopalky, hážou na listy smetí, ale já jí držím pěsti, ať na jaře zase znovu vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 7.11.2010 19:11

dobrý večer- no a nemáte někdo fotku? třeba i s květy? to mě zajímá- ještě jsem taký strom neviděla. díky   h.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.180 (?), 7.11.2010 21:24

Dejte si na Google "Paulownia tomentosa" a v obrázkách se Vám tam objeví spousta fotek.Vzrostlý kvetoucí strom je jedním slovem uchvatný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.180 (?), 7.11.2010 21:53

Ještě přidám, že se vzhledem tomuto stromu, tedy Pavlovnii, trochu vzdáleně podobá strom zvaný "Žakaranda",přesně Jacaranda mimosaefolia, která roste v subtropech.jestli se nepletu snad v Jižní Americe.Žakaranda je překrásný modře kvetoucí strom.Je modro i pod ním od průběžně spadaných květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.70 (?), 31.5.2011 23:36

na podzim jsem na kminek pavlonie nasadila papírovou trubku od koberce..zimu poprve přežil cely kminek a na jaře krásne obrazil po cele delce listy.potřebuju mit kmen holý a pestovat korunu, ale nemam to srdce boční výhony ořezat... myslela jsem až na podzim, nevím jestli to nevadí..?má nekdo zkušenost?s pozdravem J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 30.10.2011 14:05

Nebojte se boční výhonky odstranit a vypěstujte si pěkný stromek.Myslím, že bude lépe je odstranit až na jaře, protože přes zimu mohou některé i omrznout ,Záleží na tom, v jakých klimatických podmínkách ji pěstujete.Sám jsem jich vypěstoval snad devadesát a rozdal - i jednoletá rostlinka cca 10 cm vydrží přes zimu, když se přikryje listím a hlínou.Kvetla mi sedmým rokem po vysetí.Přeji mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.70 (?), 25.11.2011 0:23

Děkuji za radu a podporu, doufam, že přezimuje. Už je asi 2,5 m vysoka a letos se rozvětvila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.100 (?), 9.5.2012 16:47

Dobrý den, mám již pět let na zahradě 2 stromy, které jsem přesazovala jako metr vysoké z Mikulova.Letos poprvé měly květy a jsou nádherné. Máme je na zahradě u penzionu a všichni jsou z nich očarováni. Tak ať vám Všem pěkně rostou jako nám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 9.5.2012 18:27

Vám už letos kvetly? Nějak moc brzo, ne?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 10.5.2012 13:00

Včera jsme byl příspěvkem o odkvetlých pavlovniích lehce překvapen. Dnes jsem se při cestách po Plzni na vzrostlé stromy byl podívat: zatím zde rozkvetlo prvních pár kvítků. U Vás je asi příroda již o něco dále.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika