Pavlonie plstnatá



host - 49.39 (?)
17.5.2010 8:24

Se seříznutím ještě měsíc počkejte, ale nejspíše se mu nevyhnete.

 Jinak v Plzni právě pavlovnie kvete: pěkné!

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 93.15 (?), 3.11.2009 12:42
ona je v mladi preci jen nejchoulostivejsi, pozdeji jak ma mensi prirustky tak uz je otuzilejsi, hl.to chce vypestovat jeden silny rovny kminek a řádně ho vyvazovat a ty odnoze odspodu odstranovat hned jak se objevi..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 20.1.2010 20:34
ja jsem mela seminka a mam jeste zbytek... klici celkem dobre ale klici na svetle... jinak jsem mela rostlinky rostly mi celkem rychle ale bohuzel se mi nedockali zimy... ja blbec je nechala polozene na zemi, a pejsek mi je zase polamal... ale ja to vse teplomilne pestuji spise jako terasove rostliny... tak na leto na terasu a na zimu do obyvaku... a kdyz se to domu nevleze tak to sestrichavam,,,,,,, no manzel take obcas prochodi slovo,...prerostla bonsaj... jen tomu vsemu menim vetsi rozmer kvetinace..a uz nekdy kdyz chci neco presouvat tak pouzivam kolecka na stehovani nabytku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.70 (?), 17.5.2010 0:16

Dobrý večer, tak je jaro a naše pavlovnie bohužel vyráží jen od země a pak ješte asi v 15 cm nad zemí.Jinak cely lonský vyhon vypada dost neživě... Mám ten "mrtvý " výhon seříznout??Děkuji za odpověd..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 17.5.2010 8:24

Se seříznutím ještě měsíc počkejte, ale nejspíše se mu nevyhnete.

 Jinak v Plzni právě pavlovnie kvete: pěkné!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.57 (?), 17.5.2010 20:52

Ano, v Plzni opravdu Pavlonie krásně kvete. Velké dva stromy a opravdu moc péče nemají.

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.70 (?), 16.6.2010 23:25

zůstal mi po zimě jen klacek douhy asi 1 m.Rostlina vypučela znovu od země, několik výhonů-nechala jsem nejsilnější a ostatní jsem uřízla.takže začínám opět od začátku.Mám ji přihnojit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.230 (?), 13.6.2010 18:06

tak s tímto komentářem plně souhlasím.. naše univerzita  (ČZU) ji takaké pěstuje. a je mrazu odolná a to až do -25 stupňů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 14.6.2010 21:46

Nejkrásnější pavlovnie jsem viděl na nádvoří brněnského muzea, ale už je snad před lety porazili, protože měly kmeny hodně šikmo a hrozilo, že na někoho padnou.Jinak zahradníci radí prvních několik let vždy zjara uříznout až k zemi a nechat nejsilnější výhon, který může dosáhnout i několika metrů.Teprve když je tostatečně silný a vyzrálý, pouze před zimou zakrátit a kmen obalit proti přímému mrazu.Tak se dá dochovat strom, který je pak už relativně odolný, až na to, že mu škodí jarní mrazíky a proto některý rok nevykvete s plnou parádou.   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 14.6.2010 23:53

My, jak jsem tu už psala, máme pawlovnii cca 10 letou, měla po tři roky nasazená poupata, ale ani jedinkrát nevykvetla. Pokaždé asi zmrznou a tak jak ty kuličky jsou, postupně do léta opadnou 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.70 (?), 17.6.2010 22:11

jak je vysoká 10tiletá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika