Kvetení plaménku



host - 198.249 (?)
6.6.2007 10:54

Paní Jitko, Váš plamének patří určitě k ušlechtilým plaménkům, které proto aby pravidelně a dobře kvetly, potřebují správně zapěstované starší (minimálně dvouleté) dřevo. Píšete navíc, že se jedná o starší rostlinu u které se navíc obáváte nemá-li již své za sebou. Prosím pěkně, opakovaným podzimním řezem nakrátko ji můžete natolik vysílit, že Vám opravdu pomalu odejde, tento způsob řezu se používá u planých a původních druhů. Ušlechtilé přerostlé je možné takto razantně seříznout 1x za 4-5 let, ale v dalším roce se musí počítat s minimálním květem a hlavně probírkou výhonků tak, aby se opětovně vytvořila kostra staršího dřeva, potřebná pro pravidelné a bohaté kvetení.  

Velice podrobný článek o technice řezu plamenků v závislosti na druhu, najdete na www.zahradkari.cz, v kalendariu. Máte-li zájem zjistit jaký vlastně plamének máte, navštivte www.clematis.com.pl. V barevném katalogu lze dohledat i novější druhy a odrůdy , ten Váš starší tam naleznete určitě.  I.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Jitka H. - (4), 30.5.2007 19:55, zobrazeno: 12379x
Dobrý den, prosím o radu ohledně velkokvětého plaménku.Nevím název,je světle fialový a kvete až v červenci.Je na jednom místě asi 20 let,ale posledních 5 let málo kvete(jen tak 5 květů).Na podzim ho stříhám 40cm nad zemí.Na jaře bujně obrazí.Zkoušela jsem ho přihnojovat jen na květ,ale ani to nepomáhá.Nevím jestli už nemá své za sebou.Děkuji Jitka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miravera - (3), 30.5.2007 21:29
Sestřihával bych až časně zjara.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.202 (?), 5.6.2007 12:32

Plamének nezastřihávám - časně na jaře opatrně ručně odstraním uschlé květy, listy a výhony. Před zimou navrším cca 20 cm zeminy nebo kompostu na kořeny,na jaře rozhrnu a přihnojím. Pro Clematis stále platí "nohy ve stínu, hlavu na slunci".Každoročně se mi všechny plaménky odmění záplavou květů.......

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.1 (?), 5.6.2007 22:37

stříhám na podzim když seschne, asi 30cm nad zemí. Na jaře hustě obrazí.

 Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.249 (?), 6.6.2007 10:54

Paní Jitko, Váš plamének patří určitě k ušlechtilým plaménkům, které proto aby pravidelně a dobře kvetly, potřebují správně zapěstované starší (minimálně dvouleté) dřevo. Píšete navíc, že se jedná o starší rostlinu u které se navíc obáváte nemá-li již své za sebou. Prosím pěkně, opakovaným podzimním řezem nakrátko ji můžete natolik vysílit, že Vám opravdu pomalu odejde, tento způsob řezu se používá u planých a původních druhů. Ušlechtilé přerostlé je možné takto razantně seříznout 1x za 4-5 let, ale v dalším roce se musí počítat s minimálním květem a hlavně probírkou výhonků tak, aby se opětovně vytvořila kostra staršího dřeva, potřebná pro pravidelné a bohaté kvetení.  

Velice podrobný článek o technice řezu plamenků v závislosti na druhu, najdete na www.zahradkari.cz, v kalendariu. Máte-li zájem zjistit jaký vlastně plamének máte, navštivte www.clematis.com.pl. V barevném katalogu lze dohledat i novější druhy a odrůdy , ten Váš starší tam naleznete určitě.  I.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.8 (?), 10.6.2008 23:45

Zdravým a chci se zeptat kdy je nejlepší plamenek zasadit já si koupila sazenici asi 20cm vysokou teď jak dlouho bude trvat než vyroste?A nevíte o nákych str.kde se dá plamenek obj.?Moc děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 5.8.2008 15:19

Také jsem koupila jednou na trhu sazenici plaménku asi 20-30 cm asi za 80 Kč, byl to jenom jeden výhonek a vykvetl mi asi po 3 letech a úplně jiný, než jsem chtěla. Teď kupuji zásadně plaménky v květináčích, které jsou vysoké přes půl metru, pnou se po bambusové tyčce a jsou více rozrozstlé, mají několik výhonů a částečně zdřevnatělý stonek, sadím je proto kdykoliv, a to o něco hlouběji a kvetou většinou v témže roce, pokud už nejsou odvektlé. Kupuji je v Polsku, kde je větší výběr nebo v zahradnictví. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.8.2008 16:42

Všimla jsem si, že plaménky prodávají v Hornbachu za 190,- nebo v Bauhausu za 140,-. Jsou již rozkvetlé a prodávají se v kontejnercích. Mohou se tedy sázet ihned do země. Neměl by být problém ani s kvetením.  Koupila jsem ho takto, zasadila a kvete dál.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika