Klematis (clematis) Dufek



Stránky: 1,  2   
host - 77.130 (?) 
2.5.2014 15:08, zobrazeno: 24442x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti se zasíláním od pana Dufka. Já mám totiž jednu zkušenost a to dosti neblahou. Loni jsem se ptala na několik klematisů pro skupinovou výsadbu, přišel mi e-mail, že skoro polovina jich není, tak jsem odpověděla, ať tedy nic neposílá, že nemám zájem. Do dvou dnů u dveří pošťák s dobírkou od pana Dufka. No budiž, nechtěla jsem dělat vlny, tak jsem zaplatila, rozdělala a zjistila jsem, že je naúčtováno o dva klematisy víc než je v zásilce. Tak jsem napsala rozčílený mejl panu Dufkovi, pak jsem mu v tom rozčilení volala. Byl moc milý a slíbil mi, že další rok mi dva klematisy pošle, protože už tam skoro nic nemá. Letos jsem se mu ozvala a jaké bylo mé překvapení, když mi napsal, že mi je pošle, ale pouze s novou objednávkou, kvůli poštovnému!!! Tak jsem mu napsala, že on má moje peníze a já za ně nemám nic, proč mám platit a nabídla jsem mu, aby mi částku poslal na účet, což je rozhodně levnější varianta, což uznávám. Do dnes nic, ani rostliny, ani peníze., ani žádná další odezva... Já o to nezchudnu, ale jsem tím jednáním docela otrávená a znechucená, tak jedn doufám, že je to ojedinělý případ, protože jsem také dala na to, že je vyhlášený... Doufám, že mi alespoň ty rostlinky budou dělat radost za ty pošramocené nervy :-) Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 85.61 (?), 25.6.2014 7:51

Dobrý den, od pana Dufka jsem si také objednala (2x), přišel správný počet sazenic, ale chyběl na stránkách slibovaný dárek v podobě dalšího klematisu (2x). Objednala bych si i bez dárku, ale považuji za nesolidné prezentovat na stránkách něco, co nedodržím. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 25.2.2015 10:19

Chtěla bych také objednat, nějaké další zkušenosti? Jak vám rostliny rostou? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.17 (?), 11.3.2015 15:28

Od pana Dufka mám větší množství sazenic a dělají parádu. Opravdu již v uvedeném roce rostou. Za částku, kterou stojí, lepší péči nikde sazenice pravděpodobně nedostanu. 

Je jasné, že pozitivní zkušenost nikdo nikde moc nenapíše, protože to považuje za samozřejmost. Negativní hodnocení,  je pravděpodobně asi objektivní, ale při větším množství zásilek se občas nějaká chybka objeví, proto se divím, že pana Dufka nezkontaktovali napřímo telefonicky a nedořešili to sním. Vždyť na stránkách má tel. číslo..

Takže za mě, kvalitní rostlinky za rozumnou cenu. Je fajn si přečíst na stránkách jak se o ně starat a seznámit se i s řezem.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.107 (?), 6.4.2015 11:24

klematisy jsou mou oblíbenolu rostlinou, mám jich tak mezi 15-20 rostlinami a letos jsem si koupila ještě 7 rostlin v OBI, jedna za 159 kč. mám je ještě ve skleníku, protože je u nás tak 20 cm sněhu. tak jak se v posledních letech v OBI velmi zhoršili - myslím OBI Havířov, nemohu posuzovat jak je to jinde, tak jsem v letošním roce s klematisy velmi spokojena, mají tak asi 10 druhů a ikdyž je cena rostlin poněkud vyšší než jsem kupovala dříve - většinou kolem 100 Kč, musím říct že tyto rostliny z OBI mají už částečně zdřevnatělé výhony a jich více, dokonce ty které budou kvést na jaře mají už poupata a ve skleníku šlahouny dost narostly. pokud jsem koupila rostliny s jedním výhonem, ten obvykle soustavně ožírali zřejmě slimáci, nevím přesně co, ale druhým rokem z těchto slabých rostlinek jich vzešlo jen málo.  já mám ráda klematis montana, který kvete brzo zjara a má sice menší květy, ale je jich daleko více net u velkokvětých, vůbec mám raději klematisy s menšími květy, kterých je mnohem víc. také se mi daří klematisy množit řízky v létě, nejlépe se ujímají právě "montany", které už bohatě raší, u těch ostatních se to ještě nedá tak poznat, ale řízky nejsou zcela suché. mám montanu v růžové barvě, ale ještě je i montana bílá. klematisy sadím vždy 2-3 různých barev k sobě, protože se mi líbí kontrasty květů. také hezky vypadají pnoucí drobnokvěté růže prorostlé s klematisy. já mám růžovou růži a mezi ní je bílý a červený klematis. na popnutí používám i staré stromy, které již neplodí, tak nechám kmen s kousky větví a kolem toho vysazuji růže a klematisy. jestli se najde na tomto foru ještě nějaký milovník klematisů, budu ráda když se ozve, veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.249 (?), 6.4.2015 18:13

Poradíte s klematisy? Na podzim jsem je nezastřihla, protože jsem nevěděla jak. Teď jsem vyčetla, že by se měly zkrátit na 30cm (máme velkokvěté, které kvetou celé léto)... a že nestřihané nebudou pěkně kvést. Tak co teď? Ještě to pokrátit, aspoň trochu nebo některé výhony, nebo už to letos nechat a zkrátit po sezóně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 8.4.2015 16:21

těžká rada, já bych asi některý výkon zkrátila nízko u země a některý bych nechala nestříhaný, každopádně by nějaké květy byly a bylo by poznat, které řešení je lepší. já klematisy stříhám v listopadu a na jaře ještě suché výhonky, veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 6.4.2015 22:14

Zdravím.

Klematisy mám prvně od loňska, výprodej Bauhaus. Daly se sehnat za polovinu i daleko méně jejich původní prodejní ceny, silné rostliny, jenomže už bez květů. To mi ale nevadilo, pokud byla uvedena odrůda, dalo se to dohledat na netu a podle toho potom vybrat. Mám montanu, Mayleen i Marjorie, drobnější Piilu, Pink Fantasy, Dr. Ruppel, no name kombinaci tří barev v jednom květináči, no name červený a tuším se tam ještě najde nějaký no name bílý. Další jsem rozdala po příbuzenstvu, pokud vím, tak zimu přežily všechny, jejich i moje, podle lokality už jsou v různém stupni rašení. Některé jsou nasazeny u velkých treláží (montany jsou velmi vzrůstné), něco mám u klasických kovových zahradních opor, něco je v záhoně "ve školce", to byly ty menší, kde jsem si ještě nebyla jistá přesným umístěním. Letos chci ještě pár kousků přidat, nosím si v kabelce deníček se seznamem. Kombinace s růží se mi hodně líbí, ale růže vybírám teprve letos, takže uvidím, kterou zvolím a který k ní pak přidám. Střih jsem zatím neřešila, tedy u každé odrůdy bylo, do které střihové skupiny spadá, ale pro letošek jsem je zatím všechny jenom pročistila od uschlých a polámaných částí a zakrátila k nějakému pěknému silnému pupenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.166 (?), 2.5.2015 23:59

Taky jsem dárek nedostala a vidím to stejně - jako nesolidní..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.138 (?), 13.5.2015 13:52

Objednala jsem v pondělí, je středa a jsou tu i s dárkem. Výborné, jsem nadšena, jdu sázet.yesLenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika