jak množit a pěstovat břečťan?



host - 71.9 (?)
22.8.2012 18:26

Já svůj břečťan množím řízkováním.Ujme se za 14 dní +-.

Stačí když uříznete asi 10 cm větvičku která není přisátá.

Otrháte listy ale asi 2 lístky necháte někde nahoře.Necháte také falešně kořínky.

Poté zapíchnete do země nebo květináče tak, aby falešně kořínky byly v zemi aspon 1 a přikryjete skleničkou.Stačí když jednou denně rostlinku odekryjete na 20 minut a zaléváte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 71.9 (?), 22.8.2012 18:26

Já svůj břečťan množím řízkováním.Ujme se za 14 dní +-.

Stačí když uříznete asi 10 cm větvičku která není přisátá.

Otrháte listy ale asi 2 lístky necháte někde nahoře.Necháte také falešně kořínky.

Poté zapíchnete do země nebo květináče tak, aby falešně kořínky byly v zemi aspon 1 a přikryjete skleničkou.Stačí když jednou denně rostlinku odekryjete na 20 minut a zaléváte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.161 (?), 19.6.2015 17:24

Jsem zahradnický laik všech laiků, ale potřeboval jsem pokrýt plot. Od známých, kteří měli břečťanu víc než nazbyt, jsem si odnesl asi desetimetrové větve (ušmiknuté jen tak, bez kořenů) s tím, že je mám - tak jak jsou - prostě položit na trávu tam, kde chci břečťan mít,  a navrstvit na ně aspoň 10-20 cm vysoký kopeček zeminy, sem tam něco nechat čouhat, a ze začátku občas zalít. Šlo to pomaleji, tak půl metru za rok,  ale po několika letech to bylo hotové víceméně bez jakékoli péče, nepočítám-li fixaci výhonků (špagátem) v žádaném směru. Klaním se břečťanu před jeho skromností a vitalitou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika