Clematis - vadnutí



host - 240.105 (?)
23.5.2016 12:55

Výsledky po roce. Pink Fantasy zasažen celý, celá nadzemní část uschla. Do konce sezony jsem to ale občas zalila tak jak ty ostatní. Na jaře vykopaný (aby šel na jiné místo), po odkopání už bylo vidět, jak obráží. Teď je na novém místě, výhonky už prorostly nad půdu, je jich asi 8 a mají se vesele k světu. Omoshiro, který loni uschl na polovině výhonů, jsem (asi) postřiky ochránila od další zkázy. Přesazen už na podzim, přezimoval, hromada nasazených poupat, minulý týden zvadl celý. Hm, neudělala jsem preventivní postřik a Matka příroda je mocná čarodějka. Od země vyráží nový výhonek. Dr. Ruppel celý nějaký marný, ale živý, chtěl by asi na jiné místo.

Celé toto mě ale neodradilo, spíš mám problém se s plaménky udržet na uzdě. Už i běžná (Brno) zahradnictví mají solidní nabídku, tak jsem si pořídila nějaké další. A chci jet na výstavu do Libic nad Cidlinou, už se těším. Pokud se tam dostanu, nějaký si určitě dovezu.

Popínavkám zdar.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 240.105 (?), 5.7.2015 9:33

Čím nahradit omítku, když dolomitický vápenec nemám po ruce?

Do budoucna můžu přesadit jinam a jinak, i když třeba vedle toho nejvíc postiženého je hned vedle jiný a tomu není nic, takže půdou to asi až tak nebude.

Ale co udělat teď, jako akutní řešení problému, jak jim pomoct, aby neodešly úplně a přežily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.96 (?), 5.7.2015 10:35

Dolomitický vápenec prodávají. Možná by šlo zkusit rozdrcené vaječné skořápky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 5.7.2015 11:32

Tak jsem zpět ze zahradnictví, teda to počasí je hnus, fuj. Na lístky se díval starý zahradník, první z něho vypadl Dithane. A vystříhat zasažené části, přihnojit a zastínit kořeny. Koupila jsem i ten dolomitický vápenec. Odpoledne, až nebude slunko tolik pálit, se na to vrhnu. Snad se mi je podaří zachránit, zajímá mě hlavně jejich přežití. Držte mi pěsti.

Omoshiro
Omoshiro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 23.5.2016 12:55

Výsledky po roce. Pink Fantasy zasažen celý, celá nadzemní část uschla. Do konce sezony jsem to ale občas zalila tak jak ty ostatní. Na jaře vykopaný (aby šel na jiné místo), po odkopání už bylo vidět, jak obráží. Teď je na novém místě, výhonky už prorostly nad půdu, je jich asi 8 a mají se vesele k světu. Omoshiro, který loni uschl na polovině výhonů, jsem (asi) postřiky ochránila od další zkázy. Přesazen už na podzim, přezimoval, hromada nasazených poupat, minulý týden zvadl celý. Hm, neudělala jsem preventivní postřik a Matka příroda je mocná čarodějka. Od země vyráží nový výhonek. Dr. Ruppel celý nějaký marný, ale živý, chtěl by asi na jiné místo.

Celé toto mě ale neodradilo, spíš mám problém se s plaménky udržet na uzdě. Už i běžná (Brno) zahradnictví mají solidní nabídku, tak jsem si pořídila nějaké další. A chci jet na výstavu do Libic nad Cidlinou, už se těším. Pokud se tam dostanu, nějaký si určitě dovezu.

Popínavkám zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.28 (?), 17.7.2016 10:43

Mám stejný problém jako u Vás, ale když jsme dělali dlažbu u pergoly šel plamének na sezonu do pucláku a rozrostl se jako blázen, ale co je na svém místě zpět, je to hrůza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika