Clematis Montana Rubens - jaký má roční přírůstek?



host - 240.105 (?)
23.5.2016 14:26

Ten je hezký. Nám loni i hezky kvetl, i když to byla jenom malá rostlina a i v těch vedrech udělal přírůstky tak 1-1,5 m. Letos spousty poupat zlikvidovaly ta mrazy, teď otvírá nová, ale slavné to nebude. Ale doufám, že poskočí o to víc v růstu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 59.184 (?), 17.4.2011 19:34, zobrazeno: 24802x

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s Clematisem Montana Rubens? Dočetla jsem se, že roste rychle, ale jaký přísrustek má za jednu sezónu, jsem se nedočetla. Prosím o vaší zkušenost. Přikládám fotografii z internetu. Děkuji Eva

Clematis Montana Rubens
Clematis Montana Rubens
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.206 (?), 29.4.2011 21:39
Dobrý deň, nám tento klematis za jedno leto obrástol polovicu besiedky 3x3m. A to sme si mysleli, že pošiel počas rekonštrukcie domu. Bol to iba taký malý kýptik, čo predáva Lidl v papierových krabiciach. ďalšiu jar už aj krásne celý rozkvitol a teraz začína zasa. Odporúčam, podľa mňa je bezproblémový.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.213 (?), 31.5.2012 14:06

Dobry den, Clematis montana ´Rubens´ roste opravdu rychle, delam v oboru zahradni architektura a tuto rostlinu casto pouzivame tam, kde zakaznik vyzaduje rychly rust a vyrazne kveteni. Doporucuji tuto rostlinu pouzivat na mista, u kterych nevadi, ze budou behem dvou let totalne zarostla. V kazdem roce ovsem doporucuji rostlinu seriznout, pak vyrazneji kvete a drzi tvar. Nekdy je s ni celkem problem, pokud ji mate vysazenou u drevin - neuproste jim zaroste korunu a drevina ma co delat, aby to vubec prezila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 5.6.2012 17:45

Zdravím.

Našla jsem ho v nějakém časopise, taky se mi líbil. Tak jsem si pak někde na netu našla, že doroste až do deseti metrů, že je to bujná a odolná rostlina. Má i hezké květy, kvete ale jenom jednou v sezoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 2.5.2014 16:47
Montana Rubra mám třetí rok - je opravdu velice bujný. foto je loňské - letos z důvodu sucha má jen polovic květů co loni
Montana Rubra
Montana Rubra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 2.5.2014 16:48
---klem, Montana Rubra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.64 (?), 19.6.2015 7:33

Dobrý den, také jsem si pořídila Clematis Montana Rubens. Chtěla bych se zeptat, zda potřebuji na zeď nějakou "mříž" nebo poleze i o zdi...? Děkuji Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.162 (?), 21.6.2015 23:49

Ano, potřebuje oporu, ke které se může chytat. Může to být mříž, bambusové tyče, slabé laťky, síť, natažené provázky či lanka atd. (třeba i nějaký keř či stromek, ale to pak je z toho obvykle nevzhledná houština). Po zdi (pokud by neměla extrémně velké nerovnosti a hrubost) by se nechytal.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 233.25 (?), 11.3.2016 19:20

dobrý den,

nemusís ním dělat vlastně vůbec nic. stačí zasadit a sem tam zalít.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 23.5.2016 14:26

Ten je hezký. Nám loni i hezky kvetl, i když to byla jenom malá rostlina a i v těch vedrech udělal přírůstky tak 1-1,5 m. Letos spousty poupat zlikvidovaly ta mrazy, teď otvírá nová, ale slavné to nebude. Ale doufám, že poskočí o to víc v růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika