Chmel



host - 1.251 (?)
27.8.2008 22:14

Já si myslím, že takový chmel byl kdysi rozšířen lidmi ve středověku schválně a v rámci nějakého tehdejšího výběru i vyšlechtěn. Tehdy vařili pivo přece v každém městě a k tomu potřebovali chmel.  Já jsem si takový chmel přenesl domů a když jsem ho porovnával po paměti s poloraným červeňákem, který jsme otrhávali na brigádách, tak se mně jevil jako tvarově stejný. Akorát mi připadá, že šišky mají o něco méně aromatických látek než ten červeňák. Chuť šištic mně připadá stejná a šišky, když je stihnu otrhat, používám na kvasný nápoj stylu řidší medoviny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 26.8.2008 20:27, zobrazeno: 3673x

Je toto kulturně pěstovaný chmel??Vyryl jsem ho u silnice, ovíjel se kolem dopravní značky.Řekl bych, že na planý chmel to má velké,,šišky".

Bez názvu
Bez názvu
Možná samčí květ
Možná samčí květ
úroda
úroda
Bez názvu
Bez názvu
šiška
šiška
šišky
šišky
Bez názvu
Bez názvu
.
.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 27.8.2008 22:14

Já si myslím, že takový chmel byl kdysi rozšířen lidmi ve středověku schválně a v rámci nějakého tehdejšího výběru i vyšlechtěn. Tehdy vařili pivo přece v každém městě a k tomu potřebovali chmel.  Já jsem si takový chmel přenesl domů a když jsem ho porovnával po paměti s poloraným červeňákem, který jsme otrhávali na brigádách, tak se mně jevil jako tvarově stejný. Akorát mi připadá, že šišky mají o něco méně aromatických látek než ten červeňák. Chuť šištic mně připadá stejná a šišky, když je stihnu otrhat, používám na kvasný nápoj stylu řidší medoviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika