Břečťan a hnojení



host - 187.14 (?)
2.8.2009 23:16

S Krystalonem start nebo trávník určitě nic nezkazíte.Záleží taky, kde ho máte vysazený. Má raději stín a vlhko, takže spíš severní stěny, na jižní se peče a trvá mu déle, než se rozroste. Já mám břečťanem porostlou pergolu na severní straně domu. První roky jsme ho prosili a,,popotahovali" aby už poporostl a sousedi k nám nečuměli .Teď se dohadujeme, kdo ho půjde ořezat, abysme se pod pergolu vešli. Jen tak pro zajímavost : zasadila jsem 1sazenici břečťanu od tchýně(takový co roste na hradech a na hřbitovních zdech) a 1 sazenici,,pokojového" od kámošky z obýváku (měl delší a hodně vykrojené listy)a oba přezimují bez problému. Janina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 212.66 (?), 2.8.2009 22:19, zobrazeno: 13467x
Chci se zeptat na vhodné hnojivo pro břečťan. Děkuji za tipy a rady. Luděk
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.145 (?), 2.8.2009 22:39

Já hnojím břečťan vším. Mám ho totiž hned vedle trávníku tak, že do něj prakticky zasahuje. Když hnojím trávník, pohnojím i ten břečťan. Samozřejmě, že jen někdy, přece jen to není tráva... Použil jsem například Krystalon trávník a nebo třeba Trávníkoé hnojivo Expert a dokonce i čistou močovinu. Předpoklkádám, že nebude náročný na výběr. Cereritem by jste asi neměl co zkazit. Mně roste jako šílený a musím ho trohu omezovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.14 (?), 2.8.2009 23:16

S Krystalonem start nebo trávník určitě nic nezkazíte.Záleží taky, kde ho máte vysazený. Má raději stín a vlhko, takže spíš severní stěny, na jižní se peče a trvá mu déle, než se rozroste. Já mám břečťanem porostlou pergolu na severní straně domu. První roky jsme ho prosili a,,popotahovali" aby už poporostl a sousedi k nám nečuměli .Teď se dohadujeme, kdo ho půjde ořezat, abysme se pod pergolu vešli. Jen tak pro zajímavost : zasadila jsem 1sazenici břečťanu od tchýně(takový co roste na hradech a na hřbitovních zdech) a 1 sazenici,,pokojového" od kámošky z obýváku (měl delší a hodně vykrojené listy)a oba přezimují bez problému. Janina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika