Zvädnutá dracena



host - 248.106 (?)
8.8.2017 23:14

Mohla být "načnutá" už z toho Hornbachu, tam jsou prodejci, ne zahradníci. Pokud kořeny při přesazování přeschnou, tak při následné, i malé zálivce zákonitě uhnijí, protože už nejsou schopné vodu natáhnout...          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Monika999 - (1) - 155.65 (?), 29.7.2017 13:56, zobrazeno: 5078x

Dobrý deň, potrebujem poradiť s dracenou, ktorú som dostala asi pred dvoma mesiacmi. Keď som ju dostala, dala som ju do väčšieho kvetináča, neporušila som jej korienky, ani jej predošlú zeminu, iba som dosypala novú zeminu. Mám ju v byte, máme tu suchší vzduch, preto ju každý deň kropím vodou. Zalievam raz - dvakrát do týždňa, no dracena stále chradne a chradne a ja som už zúfalá. Konce listov hnednú, trošku sú aj miestami žlté, dracena je úplne zvädnutá, listy postupne opadávajú. Prosím poraďte, nerada by som o ňu prišla. Ďakujem 




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 29.7.2017 21:56

Přelitá. Vždy před zalitím nechat zem vyschnout, nekropit, nerosit. Snese spíš sucho, než mokro.

Teď bych ji vyndala z květináče, prohlédla kořeny, uhnilé odastranila a zasadila znovu - do vlhké (NE MOKRÉ) zeminy. Zalévat až tehdy, když zní květináč na poklep dutě (cca 1x týdně, ale důkladně!)

Nevím, jak je uvnitř hluboký ten ozdobný květináč, doufám, že ne na celou výšku, to by se do spodní poloviny musela dát nějaká drenáž, pak textilka a zemina až pak - ale snad to mají vymyšlené. Nenapadlo mne se v obchodech do něj podívat dovnitř...           Lída     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 29.7.2017 23:32

Dracena snese i suchý vzduch, i vyschlou zeminu, co nesnese je přemokření, jak už psala Lída. Vyhoďte znovu z květináče, dejte novou zeminu a zalévejte třeba i jednou za 14 dnů, jen to, co si rostlina veme a přebytečnou vodu za hodinu vylijte, aby v žádném případě nestála ve vodě. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.65 (?), 30.7.2017 13:36

Ďakujem za radu, vyskúšam určite. Len som teraz na vážkach, pretože inde mi radili (a tiež som sa dočítala), že dracena potrebuje vlhký vzduch, preto je potrebné ju kropiť a častejšie zalievať, nie veľa, iba po trošku. Zo začiatku som ju nekropila najprv vôbec, až neskôr som začala každý deň, keďže začala vädnúť. Dokonca som sa dočítala, že zemina nikdy nesmie preschnúť celá. Kvetináč vo vnútri je ani nie do polovice toho bieleho, žiadnu drenáž som preto nedávala, myslela som, že keďže to nie je taká hĺbka, tak to nie je potrebné. Alebo je lepšie ak sa dáva aj drenáž? 

Som nováčik v pestovaní kvietkov, a preto si cením každú radu. Určite vyskúšam pozrieť korienky a dať novú zeminu, snáď to pomôže. ďakujem

Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.116 (?), 30.7.2017 21:10

Pokud je tam dírka pro odtok vody, tak v případě menší hloubky není drenáž potřeba.

Zálivka "po trošičkách" není dobrá pro žádnou kytku, protože voda provlhčí jen horní část půdy a nedostane se pořádně dolů ke kořenům. Lepší je zalévat méně často, ale tak, aby voda protekla celým květináčem až do podmisky a po hodině vodu z podmisky vylít. Neznamená to ale nechat rostlinu na suchu tak dlouho, až bude zem úplně suchá.  Měla by být jen mírně vlhká (ne mokrá), tak, aby se do ní dostal i vzduch. Pokud je zemina neustále mokrá, voda z ní vytlačuje vzduch a kořínky, které nemohou dýchat, uhnijí.

Pokud rostlina potřebuje vlhký vzduch (kapradiny), mám vyzkoušené, že je dobré do podmisky dát vrstvičku kamínků nebo keramzitu a trochu vody. Květináč pak postavit na kamínky nad vodu - ta se odpařuje a vytváří rostlině mikroklima.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.145 (?), 8.8.2017 22:36

Také jsem si koupila dracénu, nádhernou, hodně velkou, akorát měla jiné listy, takové tužší a tenší. Zalévala jsem ji až když byla zemina na povrchu úplně suchá, zalila jsem více, ale tak, aby rostlina nestála ve vodě. Zalévala jsem vždy až za 2-3 týdny..a také mi uhynula... byla jsem překvapená, že po vyklopení z květináče byly kořeny uhnilé- tak že i tato "mírná" zálivka byla asi moc velká. Rostlina měla 5 kmínků. 3 z nich měly kořeny hodně krátké, všechny stejně dlouhé, tak že bylo vidět, že před zasazením byly ustřižené. Rostlina byla asi čerstvě zasazená, kupovala jsem ji v Hornbachu nějak v listopadu a nedožila se jara. Moc mě to mrzí, ale asi ji koupím znova a budu zalévat méně.., snad pžežije...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.106 (?), 8.8.2017 23:14

Mohla být "načnutá" už z toho Hornbachu, tam jsou prodejci, ne zahradníci. Pokud kořeny při přesazování přeschnou, tak při následné, i malé zálivce zákonitě uhnijí, protože už nejsou schopné vodu natáhnout...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika