sloní noha



zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?)
27.1.2010 17:49
ja si sloni nohy pestuji ze seminek, ale podcenila jsem teplotu a moje dvoulete sazenicky asi znicil mraz v letnim domku, prepocitala jsem se s teplotou tak zacnu znova... ale ty sazenice vyfotim a vlozim tu a snad se jeste spamatuji... ale jinak sloni noha opravdu roste pomalu tak je to jednoduche radeji koupit nejakou vzrostlou... ale pokud to mate jen pro radost, tak si ji vypestujte primo od piky nebo od nuly.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 228.79 (?), 13.10.2009 21:52

Nech si přivézt z holandska nebo z nemecka me tam vyška na 8.90eur vyška 1 m a maš po ztarostech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 27.1.2010 17:49
ja si sloni nohy pestuji ze seminek, ale podcenila jsem teplotu a moje dvoulete sazenicky asi znicil mraz v letnim domku, prepocitala jsem se s teplotou tak zacnu znova... ale ty sazenice vyfotim a vlozim tu a snad se jeste spamatuji... ale jinak sloni noha opravdu roste pomalu tak je to jednoduche radeji koupit nejakou vzrostlou... ale pokud to mate jen pro radost, tak si ji vypestujte primo od piky nebo od nuly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 27.1.2010 21:01

Takhle vypadala moje Nolina, když jí bylo asi 18 let. Dnes je asi o 30 cm vyšší. Loni na Floře v Olomouci kvetla jedna, o které tvrdili, že má přes sto let a kvete poprve.  Je to vskutku kytka pro trpělivé...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.76 (?), 30.1.2010 10:36

Zdravim, koupila jsem si seminka sloni nohy, na sacku je napsano ze by se to melo namacet nez se to zasadi, poradite mi nekdo s tim jak to mam teda udelat, prosim o popis od vyndani ze sacku az po vlozeni do kvetinace.jeste jsem to totiz vubec nedelala.dekuji mockrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 30.1.2010 23:34
ja sadim porad ze seminek... tak namocte je, ja je davam pres noc do vody a rano jsou nafoukle jako kdybyste si macela hrasek pred vysadbou a kdo jeste neni tlusty tak ho jeste den ve vode necham a zbytek zasadim do obycejne zeminy nejlepe do kvetinacku a prikryju igelitovym sackem aby melo to stale vlhkost a prevazne mi to zacne klicit do mesice ale nejlepe je to sazet ted, co jsou porad teple radiatory to porad mate stalou teplotu..ja to nekdy i dam primo na radiator nahrat a pak zpet na parapet, ale klici kazde jinak jako doba... a kdyz uz se ukazou zelene listky tak sundat ten sacek aby rostlinka nehnila a nechytala plisen,..
mesic stara slonina
mesic stara slonina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.76 (?), 31.1.2010 17:51

Dekuji za odpoved, jeste bych se chtela zeptat jestli muzu dat hlinu normalni treba jako na pokojove rostliny, nebo musi byt nejaka smes.cetla jsem totiz to i to a nevim co bude lepsi.cetla jsem ze se ty seminka muzou dat i na vatu s vodou, dala sem je tam, mam je tam asi 30hodin a jeste se nic nezmenilo, porad jsou stejne jako bych je vytahla ze sacku.tak zkusim ted to jak jste radila vy, dam to na noc do vody a jak prijdu odpoledne z prace tak se pustim do sazeni a uvidime.dekuji moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 31.1.2010 18:12
ja zeminu pouzivam popravde, kterou mam po ruce, kdyz si zrovna zpomenu, ze bych si neco zasadila ze semen... tak jednou jsem mela pokojovku zeminu podruhe na zeleninu a nekdy univerzal, jako alespon mi to nikdy neprislo jako ze by mi zemina ovlivnovala kliceni seminek. Spise si myslim, ze dulezita je ta teplota a vlhkost, protoze to u nas neroste jako treba jine kere a tak... tak si rikam, ze teplo urcie pri kliceni v tech zemi kde jsou domaci, tak maji a vlhkost od oceanu nebo more maji take...... nektere seminka tvrda musim smrkovym papirem trosku brusit seminka aby meli tensi povrch a lepe by klicili ale u te sloni nohy mi stacilo vzdy ta voda... ale nektere seminka stacila klidne zvetsit objem i par hodin a nektere jak rikam i den na vic...,,, ale pak uz to vzdam a zasadim je i kdyz jsou porad stejne jako bych zrovna vyndala ze sacku. a davam je vzdy nekolik do kvetinacku a zapisu si jejich pocet a sleduji jak se klubou.. no jedna nechci se hlubit mi vylezla i za Dva tydny ale nejsou vsechny rychle... kdyz mi uz treba vyzlo skoro stejny pocet rostlinek a uz byli schopne presadit tak jsem tam jeste pak nasla jednu co teprve v zemine zacla klicit... kazde seminko je jine a dejte tomu cas, kdyz vas nebavi cekani, tak si radeji kupte tu sloni nohu ale pokud to delate s chuti a pro radost, tak neni lepsiho pocitu, kdyz si neco vypestujete ze seminka a muzete sledovat jak pekne to roste ale u sloni nohy nejsou ty prirustky velke..je to pomale... ja vam tu vlozim i fotku treba datlovniku take ze semen... ale musim pohledat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.76 (?), 1.2.2010 17:31

Dekuji mockrat, dneska uz se myslim seminka trochu zvetsily tak je asi zasadima pak budu pozorovat, ja mam trpelivost a tak si pockam co to udela, jen doufam ze mi rodice na jaro jak budou presazovat sve kvetiny nevysypou hlinu z kvetinace i se zasetyma seminkama, musim si na to dat pozor a nejak si to popsat, jo a jeste jsem se chtela zeptat, kdyz jich dam teda vice do kvetinace a treba uspeju s polovinou tak kdy je muzu od sebe rozesadit nebo je mam nechat porad spolu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 1.2.2010 17:52
o to se bat nemusite, klidne si je muzete nechat i dva roky i vice, to je fakt male... me premrzly mrazem rostlinky dvoulete mam jich take v kvetinaci pohromade... ale rozsazovala jsem to uz kdyz vypadali tak jak na obrazku. no jinac ja vyfotim ty moje chudinky,,,, a zkusim prilozit k nim i pravitko at mate predstavu jak asi mam velky kvetinacek, ale ja to mela v letnim domku v chladnejsich podminkach, kdyz to budete mit v teple a rosit, tak rostou tyto rostliny mnohem lepe... ja to mam vzdy dane tak ze se o to tak nemusim starat v teple moc vysyha zemina a musi se porad dolivat voda, ale kdyz nemate moc casu tak v chladnejsich podminkach voda lepe drzi ale spomalite rust... proto pri kliceni dbam na to aby byla teplota pres 25 a vlhost... a mam to u sebe vloznici a nebo v kuchyni, no mam to na ocich porad a kontroluji...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.76 (?), 4.2.2010 18:06

nasla jste ty fotky?jsem zvedava, v utery jsem zasadila seminka a dala sem kvetinac na podlahu, na parapetu ji mit nemuzu protoze mame spatne tesneni v oknech a fouka tam.a takhle je blizko topeni, ale zaroven je od neho dale aby se to zase moc nezaparilo.je to tak spravne?mam na tom ten sacek a dneska sem koukala a porad je hlina mokra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika