Pozna prosim nekdo tuto pokojovou rostlinku?



host - 248.204 (?)
5.1.2020 23:39

Neznám ji, ale pátrala jsem na netu a připadá mi to jako Ixora (nikdy jsem o ní neslyšela). Píší o ní:

I v zimě teplotu nejméně 15°C, přímé světlo (ale v létě chránit před sluncem), zálivka v létě bohatá, v zimě mírná, potřebuje rosení. Protože kvete na koncích výhonů, potřebuje na přelomu zimy a jara řez. Lze množit řízky...

Ale jestli to je fakt ona, nevím..           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 10.2 (?), 5.1.2020 19:51, zobrazeno: 3018x
Dobry den. Prosim Vas, pozna nekdo tuto rostlinku? Dostali jsme ji jako darek, ale napadly nam ji svilusky (mrchy jedny) a ze ctyr stvolu, nam po postriku zustal jedinny, nevime, co je to za kytku, at vime, co potrebuje za peci a hlavne, jak se da zase rozmnozit. Moc dekujeme za pripadne rady. Kamil

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.204 (?), 5.1.2020 23:39

Neznám ji, ale pátrala jsem na netu a připadá mi to jako Ixora (nikdy jsem o ní neslyšela). Píší o ní:

I v zimě teplotu nejméně 15°C, přímé světlo (ale v létě chránit před sluncem), zálivka v létě bohatá, v zimě mírná, potřebuje rosení. Protože kvete na koncích výhonů, potřebuje na přelomu zimy a jara řez. Lze množit řízky...

Ale jestli to je fakt ona, nevím..           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.2 (?), 6.1.2020 18:09
Pani Lido dekuju moc, mozna jste to trefila spravne, kazdopadne jich pry existuje cca 400 druhu a vzhledove je ta Ixora opravdu napadne podobna te nasi rostlince. Zajimave je, ze nektere kvety maji 4 a nektere 5 listku. Tady je jeste jedna fotka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 6.1.2020 21:42

taky rostlinu osobně neznám, taky jsem hledal na netu a připadá mi, jako Bouvardie. Obě rostliny ale patří do stejné čeledě-mořenovité. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.204 (?), 6.1.2020 22:06

Tak to vypadá, že má pravdu p.Walter wink. Poupata zblízka na té dnešní druhé fotce přesně odpovídají Bouvardii (viz foto), u Ixory podle fotek mají štíhlé šťopičky a podlouhlé úzké poupátko. A vzhledem k tomu, že na fotkách jsou Bouvardie i plnokvěté, může být nestejný počet lístků v květu "náběhem" na plnokvětost.  

Takže záhada vyřešena.                   Lída          


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.204 (?), 6.1.2020 22:14

ps - teď čtu, že Bouvardie by měla slabě vonět jako jasmín - tak to je další poznávací znak...   

Jinak podmínky pěstování mají obě rostliny stejné.                L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.1.2020 22:18

Nevím tedy co to je, ale krásné je tolaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.2 (?), 7.1.2020 22:59
Perfektni. Dekuju moc obema, moc jste mi pomohli, pokusime se rostlinku nejen zachranit, ale hlavne rozmnozit, snad se to povede. Jen vaham, zda dat rizky zakorenit rovnou do hliny nebo radeji do vody a pak az do hliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.204 (?), 8.1.2020 20:23

Mělo by jít obojí. Někde píšou zasadit zjara řízky do množárenského substrátu, jinde zase dát řízky se dvěma páry listů do vody...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.2 (?), 9.1.2020 8:47
Tak zkusime oboji a uvidime, co bude lepsi. Jeste jednou mockrat dekuji obema. Mejte krasny den a at se Vam dari v pestovani. Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika