Pokojový ibišek



host - 4.182 (?) 
19.11.2012 20:38, zobrazeno: 8038x

Potřebovala bych radu od pěstitelů pokojových ibišků. Měla jsem deset let ibišek a loňské přezimování ve sklepě se mu stalo osudným. Na jaře se mi nechtěl probudit a tak jsem seřezaný pahýl přihnojila a šoupla ke stromu na zahradu. K mému překvapení jsem v polovině léta objevila na kmeni tři nové výhony. Chtěla bych si je jednotlivě nasadit ale nevím zda se mi přijmou když nemají svoje kořeny, jelikož vyrůstají z původního. Asi bych měla s přesazováním počkat do jara. Posílám obrázek obrostlého kmene ibišku. Díky za radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 20.11.2012 0:02

Odstřihnutý výhon buď pustí kořínky ve sklenici s vodou, nebo je lépe ho zasadit do květináčku do zeminy a přetáhnout mikroténový pytlík (nebo přiklopit sklenicí) a dát na světlo (NE na slunce). Ale zkusila bych dva a třetí bych zatím nechala na kmínku jako rezervu - buď bych zapěstovala novou korunku, nebo jako rezervu pro řízkování (kdyby se nechytly). Některé barvy koření hůř.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.50 (?), 12.4.2016 9:52

ibišky jsou obrovští bojovníci, 8 měsíců jsem měl ve sklenici s vodou tak 8 cm kousek s jedním lístečkem, ne a ne zakořenit... dneska je to 1,5 metru velký krasavec

kdysi jsem je nemusel

dnes se před nimi skláním

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika