Pokojový cypřišek



host - 204.1 (?)
11.10.2007 9:32
Mám cypřišek již několik let a zimuji ho ve sklepě u okýnka je tam v zimě kolem 5-10 stupnů někdy trochu zhnědnou konce mladých výhonů ale ty na jaře ostříhám a roste dál přes léto mám i jiné květiny na zahradě ve skleníku do sklepa je dávám až hrozí sylné mrazi letos to ještě jde tak jsou ve skleníku nevytápěném na jaře je vyndám až po zmrzlích .Vzimě zalévám jen sporadicky když si spomenu nesmí úplně vyschnout.Sklep máme suchý v bytovce bez topení v okně je dvojité sklo v kovovém rámu květináče na polici .                                  m
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pantolina - (3), 24.3.2007 0:33, zobrazeno: 32768x
Prosím o radu, jak pěstovat s úspěchem pokojový cypřišek.Dostala jsem ho jako dárek a jediné co o něm vím, že je dobré ho přes léto nechat venku .
Ve stínu - na slunci? Zalévat málo - hodně? A hlavně, jak ho přezimovat?Máte s ním někdo zkušenosti?Je nádherný a krásně voní.Viděla jsem před časem vzrostlejší exemplář a stojí to za námahu vypěstovat si taky takový!
Prosím poraďte, Blažena
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.200 (?), 10.10.2007 21:04
Nevím také, jak přezimovat cypřišek pokojový, při kolika stupních, kolik snese stupňů, nechat ho na chodbě při 5 st.C, nebo do méně vytápěné místnosti? Ptám se podruhé a zatím žádná odpověď, poraďte, kdo víte, děkuji, Jarmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 11.10.2007 9:32
Mám cypřišek již několik let a zimuji ho ve sklepě u okýnka je tam v zimě kolem 5-10 stupnů někdy trochu zhnědnou konce mladých výhonů ale ty na jaře ostříhám a roste dál přes léto mám i jiné květiny na zahradě ve skleníku do sklepa je dávám až hrozí sylné mrazi letos to ještě jde tak jsou ve skleníku nevytápěném na jaře je vyndám až po zmrzlích .Vzimě zalévám jen sporadicky když si spomenu nesmí úplně vyschnout.Sklep máme suchý v bytovce bez topení v okně je dvojité sklo v kovovém rámu květináče na polici .                                  m
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.82 (?), 22.1.2008 17:05

Cypříšek mám od 5/2007. Stanoviště na balkoně, tedy na přímém slunci. V letních dnech, kdy to opravdu pálilo, jsem jej zaléval vydatně každý den. Jinak až po vyschnuti půdy. Přes zimu jsem ho dal do ložnicie, kde teda netopíme/panel. byt, okna na východ a otevřená ventilačka/ a daří se mu skvěle.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.181 (?), 9.3.2012 13:18

Pokojový cypřišek mám rok, přezimuje v ložnici, kde občas jen na chvilku večer přitopím, jinak je tam cca 16-18 stupňů. Na chodbě při 5 stupních by měl snad vydržet - pochází z Kalifornice, je to subtropická rostlina. V radách, co jsem zatím na internetu četla je, že přezimuje cca kolem 10-15 stupňů.Letnit se může venku, ale ne umístění na prudkém slunci - mně se ale osvědčilo, že mu je lépe v místnosti.Zalévám dešťovou vodou (nebo odestátou z vodovodu), ale ne příliš - nesnáší trvalé přemokření. Je umístěn za balkonovými dveřmi - aby měl dostatek světla, ale nesnáší přímé sluneční osvětlení.Teď na jaře ho budu přesazovat - dočetla jsem se, že zemina má být směs hrubšího písku, rašeliny a kompostu (nebo koupená zem pro pokojovky + rašelina + ten písek). Přihnojovat hnojivem na zelené rostliny. Může se upravovat řezem - např. korunka na kmínku. A hlavně čistí ovzduší od škodlivých bakterií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika