pěstování Helikonie



host - 1.30 (?)
6.7.2012 14:36

Dobrý den kde jste ji zakoupila a jaká byla cena byla už s květy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 41.2 (?), 24.6.2008 8:08, zobrazeno: 10816x

Zakoupila jsem si velikou Helikonii. Je překrásná, ale potřebuji poradit, protož jsem si všimla, že jí začínají hodně hnědnout okraje některých listů a některé nové - malé listy - úplně zežloutly. V instrukcích říkali, že nesmí přijít na průvan - mám jí v práci a máme klimatizaci, ale nějaká zima nebo průvan nepociťuji. Byla také velmi blízko okna, ale slunce jde spíše ráno a během odpoledne se stáčí jen na okno - je sice blízko, ale nezdá se mi, že až tak moc, aby to bylo spálené. (Pro jistotu jsem jí ještě trošku posunula.) Také nevím, zda to nepřeháním se zaléváním - zalila jsem ji před víkendem a v pondělí po víkendu znovu - jen malinko, protože svrchu když sáhnu do květníku, tak tam má sucho - a v o víkendu i včera bylo hodně teplo. Když květník zvednu (zalévala jsem ji dolu) je tam na dně voda.

Děkuji předem za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.30 (?), 6.7.2012 14:36

Dobrý den kde jste ji zakoupila a jaká byla cena byla už s květy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.243 (?), 8.6.2014 9:20

Helikonie pokud vím jsou teplomilné a minimálně ve vegetačním období i vlhkomilné rostliny, které při vysoké vzdušné vlhkosti potřebují mnoho světla, v tropickém parnu snesou bez problému přímé slunce. Myslím, že klimatizace je tedy velký problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika