O jakou rostlinu jde?



host - 72.3 (?)
3.5.2012 11:16

Dobrý den, taky ji mám doma, asi 14 dní, teprve dnes jsem si všimnul, že má suchý lísteček, tak jsem ji trochu, zalil. Stála mně v obchodě jen 18 kč.  Pěstuji též orchideje, vriesea, a ruzné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Anna B. - (1) - 25.62 (?), 28.9.2007 16:16, zobrazeno: 14580x

     Hezký den,

prosím, zda někdo nezná název této mé "chřadnoucí" rostliny?

Jde tato rostlina namnožit a jak?

Děkuji Anna B.

Foto
Foto
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.34 (?), 2.12.2007 13:56

Myslím, že se jedná o Stínovku /Polyscias Scutellaria/. Umístění světlé-ne na přímém slunci, teplé, nesnáší průvan! Opt. teplota 15-20 stupňů. Udržovat stejnoměrně vlhkou půdu, používat vodu pokojové teploty, často rosit! Množí se na jaře vrcholovými a kmenovými řízky. Zakořeňuje při teplotě půdy 25-30 stupňů. Závěrem - citlivě reaguje na chlad odspodu, proto by teplota půdy neměla klesnout pod 18 stupňů. Tolik o květině píše odb. literatura. Já ji mám umístěnou v kuchyni na severním okně, zalévám když si vzpomenu, o nějakém rosení nemuže být ani řeč, asi jí dělají dobře výpary z vaření, bůhví... Dle potřeby se má stříhat, tak si myslím, že když si teď jeden co nejlepší výhon zasadíte, nic tím nezkazíte... Držím palce! Lenka V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.100 (?), 2.1.2008 14:01

Zřejmě je to Polyscias balfouriana, která má okrouhlé tmavozelené a šedě nebo světlezeleně kropenaté lístky. Polyscias je orientálního původu a je to strom s pěknými listy na pokřivených stoncích. Velká rostlina tvoří výbornou soliteru. Bohužel Polyscias je v bytech s ústředním topením choulostivou rostlinou a snadno ztrácí listy, jestliže nemá dost vlhký vzduch, stálou vlhkost substrátu a světlé až lehce stinné místo bez přímého slunce s min. zimní teplotou 13-15 st. Ještě existuje Polyscias fruticosa se zpeřenými listy jako u kapradiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.3 (?), 3.5.2012 11:16

Dobrý den, taky ji mám doma, asi 14 dní, teprve dnes jsem si všimnul, že má suchý lísteček, tak jsem ji trochu, zalil. Stála mně v obchodě jen 18 kč.  Pěstuji též orchideje, vriesea, a ruzné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika