Název rostliny



host - 162.142 (?)
10.12.2010 12:19

Chápu Vaši netrpělivost, aby tato cibulovina kvetla co nejdříve, ale věřte, že někdy přesvědčit tvrdohlavou rostlinu do květu může trvat i několik let. Takže ono rozdělení květení samotné kvetení nezajistí, ale umožní experimenty, jak jí co nejvíc ulahodit. Ono květní puky se u cibulovin zakládají min. půl roku dopředu před nakvetením, většinou právě ve správně načasovaném a provedeném období klidu.

Onion

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 230.216 (?), 26.11.2010 17:45

Amazonko,

ja se na tu kvetinu jeste jednou podivala. At je to co je to, asi bych zvolila stredni cestu. Problem s listama muze to byt nahlou zmenou a) prostredi a b) vody, neb nevite v jakych podminkach rostla? To, ze listy hnednou (schnou) muze byt suchem a malo vlhosti ve vzduchu. Nebo, to take muze byt nedostatek vyzivy, atd. Ja bych tu rostlinu trochu osetrila a pomohla ji se vzpamatovat, doufajice, ze mi rekne co se ji nelibi.

1. Ustrihla bych vsechno hnede a trochu ocistila cibule, neb pod tema slupkama se radi schovavaji ruzny msice.
2.Vlhkou a mekou houbickou - treba namocenou do mleka- bych utrela listy. Piplacka.
3.Pak bych prolila kvetinac dobrou -a hlavne ne moc studenou - vodou a to tak, ze nekolikrat behem asi hodiny.
4. Opatrne bych jich z kvetinace vyndala a soupla do noveho kvetinace ale jenom asi tak o 3cm vetsi; pridala neco hrsti lehkeho kompostu trochu zalila a dala do stinu a vlhka a pomalu zvetsovala svetlo. Pokud nevyrusite koreny rostlina ani nebude vedet, ze byla presazena.
4a. Dalsi moznost je ji nechat v kvetinaci a nasypat na ni salek nebo dva kompostu.

Asi bych ji nenechala vyschnout a udrzovala substrat vlhky.Ted je otazka teplot; ja myslim, okolo 20C ve dne a 16C v noci by ji v zime melo stacit. Pokud to nepomuze, bude se muset jit na plan B... Berte to jenom jako alternativu jak bych asi postupovala ja. Dejte nam vedet jak pokracuje a jestli pokvete. Ja mam tuseni, ze nekvetla neb mela malo svetla/slunce. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.98 (?), 3.12.2010 15:01

Ahoj Amazonko, prohližel jsem Tvů obrázek neznámé rostliny a řekl bych, že je to Urginea martima / mořská cibule /Pokus se porovnat s nějakými obrázky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.230 (?), 8.12.2010 16:52

Dobrý den,

už ke mně jinou cestou doputovala stejná fotka téže rostliny a odpovídal jsem na osobní mail. Budu se tedy opakovat. Myslím si, že jde o nějaké jihoafrické ornithogalum podle těch šupin a způsobu odnožování. Amaryllidaceae se mi nezdá. Ten problém s nekvetením je pravděpodobně způsobený chybějící odpočinkovou fází rostliny, kdy by se měla velmi málo zalévat i za cenu ztráty olistění. Problém je, že africké snědky rostou na velkém areálu a některé jsou tudíž letní, některé zimní a několik je stálezelených. Proto také odpočívají každá skupina v jiný čas. To se bohužel musí vypozorovat. Rostlina je silná, zkusil bych ji rozdělit a s každou polovinou opačný postup - buďto letní odpočinek a v zimě zalévat, nebo zimní odpočinek a letní zálivku.

Jinak Spekelia, Hippeastrum ani Agapanthus to není, nejblíže (příbuzensky) je ta Urginea, ale ta má jiné listy a zatahuje. Ale i to moje "určení" není zdaleka na 100%, vše by se vidělo definitivně až podle květenství.

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 8.12.2010 18:58

Dobry den,

Dekuji. Mate samozrejme pravdu, jak je to z Afriky clovek nekdy nevi a rozdelit ji je dobry napad. Pripomnel jste mi, ze ja pred lety objednala Ornithogalum sp? (Drooping Star of Bethlehem). Pestovatel rikal, suche leto, zalevat v zime a hodne svetla. Mel pry kvest v breznu. Nikdy nevykvetl. Asi jsem nemela dost svetla, ale kdo vi, co jsem delala spatne. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.230 (?), 9.12.2010 7:43

Podle toho obchodního jména to bylo klasické velkokvěté a žlutěkvetoucí Ornithogalum dubium. Je to právě čistokrevná zimní rostlina, která potřebuje v létě absolutní sucho, ale teplo a v na podzim když si sama naraší, začne se zalévat a někdy v půlce zimy kvete. Nevadí jí snížené teploty i třeba kolem 10°C, ale hlavní je dostatek světla. Ideální je chladná zimní zahrada. Ale květenství a květy jsou pak úžasné!

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 9.12.2010 14:41

Takze, mam jeste dve otazky. Kdyz se cibule teto rostliny rozdeli ted v zime pokvete na jare? A, zalezi na tom jak sedi vysoko nad pudou? Ja myslim-ale uz si to nepamatuji- ze jsem je zaborila do pudy.  Mozna, ze ji jeste jednou zkusim. Dekuji Vam. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.142 (?), 10.12.2010 12:19

Chápu Vaši netrpělivost, aby tato cibulovina kvetla co nejdříve, ale věřte, že někdy přesvědčit tvrdohlavou rostlinu do květu může trvat i několik let. Takže ono rozdělení květení samotné kvetení nezajistí, ale umožní experimenty, jak jí co nejvíc ulahodit. Ono květní puky se u cibulovin zakládají min. půl roku dopředu před nakvetením, většinou právě ve správně načasovaném a provedeném období klidu.

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 10.12.2010 19:37

Dekuji za odpoved, a prominte, ja se spatne vyjadrila. Moje otazka byla spise 'hypothetical' neb ja Star of Bethlehem uz neco let nemam, ale rada bych si ji jeste jednou koupila. Se svetlem v zime uz nemam problem -drive jsem mela- ale ted mam problem s vysokou vlhkosti v lete. Snad prezije. Jinak mate pravdu, jsem nekdy vetsinou netrpeliva Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika