Kytky v demižonu



Stránky: 1,  2   
Pulec.24 - (4) - 7.193 (?) 
22.12.2009 18:55, zobrazeno: 34489x
Mám takový nápad že bych zasadil nějaké kytky do demižonu :-) potřeboval bych ale poradit jaké. Jelikož se uvnitř bude asi dost srážet voda tak je blbost tam dávat kaktusi nebo nějaké skalničky které vyžadují sucho. Přemýšlel jsem nad nějakýma sukulentama nebo spíš masožravkama. Potřebuji poradit jaký druh by byl dobrý. Moc děkuji za vaše nápady Ondra.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 22.12.2009 22:34

Masožravky vám tam umřou hlady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 22.12.2009 23:17

Masožravky ne. Lepší budou pomaleji rostoucí rostliny. Masožravky vytvoří rychle velké množství biomasy. Staré listy se poměrně rychle vyčerpají a odumírání. Nevím, jak bys odstraňoval suché listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.193 (?), 23.12.2009 7:21
Já jsem měl na mysli třeba rosnatku. Ale když to nedoporučujete. Tak které rostliny máte namysli? Třeba nějaké sukulentní rostliny? To bych ale neměla do nádoby skoro žádná voda aby nevznikala vlhkost ve demižonu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 23.12.2009 9:04

Dobrý den, tomuto způsobu pěstování se říká Wardův skleník. Teda, pokud si to dobře pamatuji. Už je to hodně dávno, kdy jsem viděl fota. Název pochází od jména člověka, který dokázal v nádobě, která byla záměrně sestavena ze skla jako nějaké honosné anglické sídlo.  Délka toho skleníčku na stole byla určitě přes metr. Naprosto překvapující bylo, že ty rostliny v tom jeo skleníčku rostly neskutečně dlouho zcela bez jakéhokoli zásahu. Princip je v tom, že voda, kterou rostliny vydýchají, tak ta se srazí na stěnách toho skleníku a steče opět do substrátu. Do skleníku ale vůbec není přístup! Víc si nepamatuji, ale možná bych někde ještě našel ten článek i s fotkama. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pulec.24 - (4) - 7.193 (?), 23.12.2009 10:57
Děkuji moc za reakci. Zní to fakt dost zajímavě. Bylo by dost bombastické kdyby jste někde ty fotky našel dost rád bych se na ně podíval a nechal se nějak inspirovat jaké rostliny použít a tak. Dost mě to láká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 23.12.2009 12:47

Před mnoha lety jsem demižon s kytkami měl. Byly v něm akvarijní rostliny rodu Cryptocoryne, kterým se v té stoprocentní vzdušné vhhkosti dobře dařílo, rychle porostly celé dno, kde byla rašelina a výhonky se táhly i po stěnách demižonu.

Zásadním estetickým problémem bylo rosení vnitřních stěn demižonu při každém otevření okna v místnosti, stačil pokles teploty místnosti o jeden dva stupně a celý demižon se uvnitř zarosil. Poměrně rychle v rose na stěnách narostla řasa a bylo po parádě. Asi po roce jsem toto pěstování zrušil - přes řasu na stěnách nebylo dovnitř moc vidět.

Rozhodně nejsou vhodné do demižonu rostliny náročné na světlo jako kaktusy, skalničky, masožravky, ideální jsou drobné kapradiny, ty měl ve svých skleníčcích i pan Ward.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pulec.24 - (4) - 7.193 (?), 23.12.2009 15:08
Takže by bylo dobré použít nějaké kapradiny jo a sukulenty by byla dobrá nebo špatná volba?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 23.12.2009 18:42

Sukulenty nevhodné, všechny jsou náročné na světlo a nesnášejí stálé vlhko - kdyby rostly ve stínu a vlhku, nemusejí být sukuletní = tučnolisté.

O doktoru Wardovi a jeho skleníčcích je toho na internetu celkem dost, pro začátek třeba zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Wardian_case

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 23.12.2009 21:10

Hmmm.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika