Kalanchoe pumila



host - 141.35 (?)
27.11.2010 13:44

Dobrý den, mám těchto květin víc, protože jsem si vždy koupila novou barvu, mám je druhým rokem a již začínají kvést, přes léto je mám na balkoně, na jížní straně a na zimu je dávám na okno a také na jižní stranu, po koupení a kvetoucí jsem je přesadila do větších květináčků a tam je mám pořád a to už pomalu je musím podpírat, zalévám je taky asi jednou týdně horem až začne vytékat voda a zatím jsem je ani nehnojila, na okně musí být asi teplota mnohem vyšší než píšete vy, lístky mi také odpadávají ale zároveň rostou nové, po přinesení domu jsem je musela postříkat, protože se mi na nich usadily nějaké potvory a lístky se začaly kroutit a černat ale teď už nasazují postupně na květy, někde jsem četla že by měly být delší dobu přes den ve tmě, jako vánoční hvězda, potom prý lépe kvetou, možná je to tím, že je máte někde v pokoji kde se svítí a vadí i světlo z pouliční lampy.Doufám, že vám moje rady trochu pomohou. Jarka   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 170.254 (?), 28.1.2010 15:03, zobrazeno: 9412x

Dobrý den, mám kalanchoi pumila třetím rokem, stále se mi nedaří ji úspěšně dovést ke kvetení.Přes léto ji letním na plném slunci, pres zimu ji mám na světle u okna v pokoji, kde je cca 16-18 stupňů.Od konce prosince se jí vytváří poupata, která ale vždy zaschnou.Protože si myslím, že poupata začnou zasychat z nedostatku vody, tak ji trochu každý týden zalévám, to se zas obávám aby neuhnila, ale na vývoj květů to stejně nemá vliv.Ješte tak posledních 14 dní pozoruji opad spodních, na pohled zdravých listů, tak si nejsem jista, jestli není moc v chladném prostředí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.35 (?), 27.11.2010 13:44

Dobrý den, mám těchto květin víc, protože jsem si vždy koupila novou barvu, mám je druhým rokem a již začínají kvést, přes léto je mám na balkoně, na jížní straně a na zimu je dávám na okno a také na jižní stranu, po koupení a kvetoucí jsem je přesadila do větších květináčků a tam je mám pořád a to už pomalu je musím podpírat, zalévám je taky asi jednou týdně horem až začne vytékat voda a zatím jsem je ani nehnojila, na okně musí být asi teplota mnohem vyšší než píšete vy, lístky mi také odpadávají ale zároveň rostou nové, po přinesení domu jsem je musela postříkat, protože se mi na nich usadily nějaké potvory a lístky se začaly kroutit a černat ale teď už nasazují postupně na květy, někde jsem četla že by měly být delší dobu přes den ve tmě, jako vánoční hvězda, potom prý lépe kvetou, možná je to tím, že je máte někde v pokoji kde se svítí a vadí i světlo z pouliční lampy.Doufám, že vám moje rady trochu pomohou. Jarka   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 27.11.2010 15:07

..mám těchto květin víc, protože jsem si vždy koupila novou barvu, mám je druhým rokem a již začínají kvést.

Mila Jarko, jste si jista ze pestujete K. pumila? Pokud ja vim, ta je jen v jedne barve-- ruzove -- a ma sedivo-stribrne listy a plazi se do sirky, takze podpirani nepotrebuje. A klidne vydrzi 10C. Ale, je mozne, ze se mylim? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 27.11.2010 16:04

Oops, Jarko jeste jsem chtela dodat, ze asi popisujete K. blossfeldiana ktera se pestuje v nekolika barvach (zluta, ruzova, cervena, lososova..). Pokud roste vysoka a hubena a nevetvi se tak ma malo svetla. Chladne teploty toleruje klidne, 15 C ani 10C neni problem ale vyssi teploty (25C) kdyz nasazuje poupata je problem.  Ano, potrebuje kratke dny aby vykvetla a nejlepsi je naprosta tma aspon 14 hodin denne 6 tydnu pred tim, kdy chcete aby kvetla. Ja na ni davala kazdy den krabici (ted uz jsem lina a nepestuji ji.) Az nasadi poupata a uvidite je, tak do svetla. Po ukveteni, ostrihat uvadle kvety a nechat ji odpocinout asi 2 mesice. Min vody,

Ted je otazka, jestli ta pani ma K. pumila nebo K. blossfeldiana. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika