Je to pepřovník?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 39.154 (?) 
3.9.2007 11:51

Druhá rostlinka nevím co je. Ale ta první se jmenuje pupec štěrbinový - Umbilicus rupestris.

Zřejmě je k nám zavlečen z mediteránu (středozemí), kde roste v puklinách, potřebuje vápník a v dobrých podmínkách docela hezky kvete (zkuste Google) myslím si, že nejvíc mu škodí přemokření. Jinak se báječně rozmnožuje, až moc! Přeji úspěšné pěstování.

Milena Kráľová, Dačice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 39.154 (?), 4.9.2007 12:53
Ještě jsem zapomněla, že nemá rád plné slunce, hlavně polední a přestože nesmí být ulit, nemá rád ani přílišné sucho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.64 (?), 4.9.2008 15:59

Ano, přesný název je pilea peperomioides (půovdem z Číny) ; ověřila jsem si to po letech nejistého soužití s touto rostlinou při návštěvě botanické zahrady v Lundu  (jižní Švédsko) letos v létě. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.221 (?), 16.11.2007 21:15

 Poradí mi, prosím, někdo, kde bych sehnala rostlinku pepřovníku?

Moc děkuji za jakýkoliv tip.

B. Zajíčková, Kolín

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 20.11.2007 12:50

Ujasněme si termíny:

Český název PEPŘOVNÍK se používá pro rostliny rodu Piper. Z nich se ještě tak nejčastěji pěstuje pepřovník černý - Piper nigrum (ze kterého je známé koření černý a bílý pepř); je olistěním trochu podobný běžnému drobnolistému filodendronu Philodendron scandens. Dalším pěstovaným druhem je Piper ornatum - česky by to mohlo být možná pepřovník znamenaný či ornamentální, protože má velmi zajímavou kresbu na listech. Oba pepřovníky chtějí tropické, vlhké podmínky, neprodávají se v květinářstvích běžně - shánění bude asi obtížnější.

Daleko pěstovanějšími jsou rostliny rodu PEPŘINEC -  tedy Peperomia, jichž jsou desítky druhů a odrůd. Druhý výše uvedený obrázek představuje ten asi nejběžnější z nich - Peperomia obtusifolia - pepřinec tupolistý. Pepřince jsou podstatně méně náročné na pěstování, než pepře (pepřovníky) a není problém je doma pěstovat. V mnoha květinářstvích je možné některý z nich zakoupit.

Na prvním uvedeném obrázku není pepřovník ani pepřinec ale opravdu pilea pepřincolistá - Pilea peperomifolia. To, že odspodu vyholuje a tvoří "kmínek", bude její typický znak.

Pro mne však byl nejzajímavějším příspěvkem příspěvek z Dašic (ačkoli určení prvního obrázku bylo nepřesné). Ještě jsem se s touto květinou u nás nesetkal - a ani v Květeně pokud vím, není uvedena - vy ano? Kde?

Všem ctitelům a milovníkům pepře a kytek všeobecně - zdar. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 20.11.2007 12:51
Omlouvám se Mileně Kráľové z Dašic, že jsem ji přestěhoval. Josef
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.92 (?), 20.11.2007 12:53
Já to zase popletl!!! Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.74 (?), 31.1.2008 17:08

dobrej, v prekladu to je philodenron scandens. je to rostlina co ma rada vlchkost. mela by se pouzivat v terarku, treba u pavouku? ja si ji budu muset poridit. vic vam nepovim. nemam lejstra u sebe..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 31.1.2008 17:22
Kde jste tu teď vzal Philodendron scandens? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.155 (?), 9.3.2008 13:21

Nevim proč tu padlo tolik názvů? První je Pilea peperomioides to druhé zřejmě Peperomia obtusifolia.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika