Je to dračinec?



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
26.6.2018 11:07

Upřímně? Také mi to hlava nebere, ale řeší to kde kdo. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, jestli si nějakou kytku pořídím či nepořídím právě kvůli tomu, jestli je jedovatá. A to jak doma, tak na zahradě. Navíc děti ani nenapadne něco takového ochutnávat. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 121.178 (?), 25.6.2018 21:25, zobrazeno: 2661x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda víte, o jakou roslinu se jedná. Je to dračinec? Máme doma malé dítě a zjistila jsem, že dračinec je jedovatý. Nejsem si ale jistá, zda je to skutečně dračinec. Existuje několik druhů dračince? Jsou všechny druhy jedovaté? Omlouvám se za horší fotografie. Děkuji.
 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.178 (?), 25.6.2018 21:27

Ještě přikládám jednu fotografii


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.181 (?), 25.6.2018 22:59

Dracéna to je, ale pochybuji, že by ji nějaké dítě chtělo jíst. Jedovatá je jen mírně, dokonce ji ožírají i některé kočky (např. dceřin kocour).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.6.2018 9:38

Dobrý den, vůbec bych se neobávala, že Vám malé dítě bude baštit nějaké kytky. Máme doma spoustu mrňousů a kytky na zahradě ani v domácnosti vůbec neřeším. Úplně malé dítě stejně nespustíte z očí, a těm větším se to dá krásně vysvětlit. Takové vyprávění z historie, že vojáci při Napoleónových taženích umírali (tak je bolelo bříško, že ráno už ani nevstali), protože si pekli maso na prutech z oleandrů... ani jedno z dětí na oleandry ani nesáhne smiley. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.6.2018 10:47

Mě to hlava nebere. Za mých dětských let byly v módě baráky, doslova přecpané kytkama. My doma, i mnoho našich známých jsme to doma měli skoro jako v deštném pralese. Nejmíň polovina kytek byla jistě jedovatá. Běhali jsme po venku, bez dozoru, kde je také nejméně polovina rostlin jedovatá a nikdy jsem neslyšela případ, že by se nějaké dítě přotrávilo kytkama. A nikdo to ani náhodou neřešil. Možná by bylo dobré zapracovat na tom, aby dnešní děcka, nebyla úplně bl.á. Je sice úžasné, že si umí ve dvou letech zapnout TV, ale když se pak otráví oleandrem, bude mu to k... ničemu(použila bych ostřejší vyraz, ale tu by to neprošlowink)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.6.2018 11:07

Upřímně? Také mi to hlava nebere, ale řeší to kde kdo. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, jestli si nějakou kytku pořídím či nepořídím právě kvůli tomu, jestli je jedovatá. A to jak doma, tak na zahradě. Navíc děti ani nenapadne něco takového ochutnávat. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika