Jak správně zalévat pokojovky?



Calta - (10) - 199.107 (?)
20.1.2013 17:03

Dobrý den, způsob zalévání, ale hlavně intenzita zalévání je velmi důležitá. Vy jste uvedla některé druhy: Nephrolepsis je kapradina tudíž vyžaduje neustále vlhkou půdu, ale to neznamená, že bude neustále ponořena ve vodě. Dále u Calathey pozor na přelití - radši méně než více a to platí u většiny rostlin. Asplenium je rostlina, která vyžaduje poměrně vysokou vzdušnou vlhkost okolo 60 -70 %, tuto vlhkost v bytě většinou rostlinám nedokážeme poskytnout, ale rosením na list jednou týdně tento deficit alspoň vylepší. Jinak tyto rostliny zalévat do kontejneru, ne do podmisky a pokud nějaká voda do podmisky vyteče a zůstane tam do druhého dne, ihned ji vylejte, aby neuhnily kořeny.

Tak doufám, že jsem Vám pomohl a přeji pěstitelské úspěchy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 144.34 (?), 21.8.2012 13:29, zobrazeno: 7472x

Dobrý den, zajímalo by mne, zda je důležitý způsob zalévání u pokojových květin - zda do podmisky nebo přímo zhora do květináče... co se doporučuje u konkrétních květin? Co vím do podmisky určitě fialky... ale dál nevím... koupila jsem si ledviník, calatheu a asplenium a nerada bych o ně přišla. Nebo je to jedno??? Děkuji moc za rady!!  Iveta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TerezaP - (16) - 86.212 (?), 13.1.2013 16:37

jasně, že způsob zalévání je důležitý, některé rostliny vyžadují i rosit.. ano fialky se zalévají do podmisky.. myslím, že všude (ať už v literatuře nebo na internetu) najdete doporučení jak se o vámi uvedené rostliny starat, hodně štěští;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Calta - (10) - 199.107 (?), 20.1.2013 17:03

Dobrý den, způsob zalévání, ale hlavně intenzita zalévání je velmi důležitá. Vy jste uvedla některé druhy: Nephrolepsis je kapradina tudíž vyžaduje neustále vlhkou půdu, ale to neznamená, že bude neustále ponořena ve vodě. Dále u Calathey pozor na přelití - radši méně než více a to platí u většiny rostlin. Asplenium je rostlina, která vyžaduje poměrně vysokou vzdušnou vlhkost okolo 60 -70 %, tuto vlhkost v bytě většinou rostlinám nedokážeme poskytnout, ale rosením na list jednou týdně tento deficit alspoň vylepší. Jinak tyto rostliny zalévat do kontejneru, ne do podmisky a pokud nějaká voda do podmisky vyteče a zůstane tam do druhého dne, ihned ji vylejte, aby neuhnily kořeny.

Tak doufám, že jsem Vám pomohl a přeji pěstitelské úspěchy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika