Jak pěstovat?



míla999 - (4) - 161.129 (?) 
10.3.2012 9:10, zobrazeno: 8196x

Prosím poradíte jak pěstovat tyto kytičky? Jedna je myslím bromélie, tak jak s ní nakládat aby dlouho a často kvetla, ten druhý asi kaktus to vůbec nevím, dostala jsem ho na Vánoce loni a ta třetí snad campanula, tu jsem mela loni a nejak se mi nedařilo, nevím jak jí zalévat a kam jí postavit. Děkuju za radu zkušenýmsmiley




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 10.3.2012 22:25

Zvonek na světlejší chladnější místo, přes léto ven. Je pěkný v závěsu, dělá dlouhé převisy. Kupovala jsem ho předloni jako venkovní rostlinu, ale zimu zasazený venku nepřežil. Ten "kaktus" je aloe (léčivá - rány) - světlo, mírnější zálivka, aby neuhnila. Ta bromélie vypadá na nějakou Guzmánii (moc se v nich nevyznám), zálivka měkkou vodou, měla by být stále mírně vlhká. Většina bromélií se zalévá do listové růžice. Znovu nepokvete, původní rostlina po odkvětu zajde, ale ve vhodných podmínkách utvoří několik nových rostlinek, které se jako trochu větší mohou znovu zasadit (mně sice vyrostly, ale pak zašly).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
míla999 - (4) - 161.129 (?), 11.3.2012 13:58

děkuju moc za rady, ale teda mrzí mě že znovu nepokvete!! Dostala jsem jí od syna, tak doufám, že nezajdesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika