Hnědé skvrny na listech anturie



host - 220.141 (?)
24.9.2015 7:56

Děkuji za rady, asi přežila, začíná se klubat nový lístek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 157.239 (?), 24.8.2015 11:56

Jestli zaléváte pouze spodem, trápíte rostlinu suchem, ta žadoní o vodu, natahuje kořínky otvory do podmisky, tam zase jejich konečky zahnívají-nebo je to jinak? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 24.8.2015 12:11

Nějakej kořínek tam je asi už špatnej, mám tedy přesadit a začít zalívat vrchem?Jednu rostlinku asi už nezachráním, ale ty dvě asi bych mohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 24.8.2015 12:20

Bingoyes, špatné ufiknout. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 24.8.2015 12:40

Děkuji za radu.Uvidím zda přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 24.8.2015 13:02

Zalévejte normálně vrchem (odstátou vodou pokojové teploty) cca tak 1x - 2x týdně podle teploty v místnosti, prolejte ji tak, aby protekla voda spodem. Asi po hodině vodu z misky vylejte, to už se stihne nacucat.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pusinova_jaja - (8) - 138.182 (?), 25.8.2015 23:04

Mám anthurií asi 7 druhů. Úplně jsem se do těchto kytek zamilovala pro jejich nenáročnost a přitom mají květy, které vydrží kvést i několik měsíců. Obal květináče, který je na fotce je úplně špatně. To je nejlepší cesta k uhnití. To jen na okraj, protože vaši novou anthurku máte v podmisce plytké. Největším problémem ale jsou smutnice. Vezmete kytku a prohlídněte ji listy shora a hlavně ze spodu! Také prohlídněte stonky listů. Jestli najdete jakoby hrbůlky, které jdou seškrábnout nehtem, tak to jsou právě ty smutnice. Bývají i v hlíně a boj s nima je na dlouho. Já vždy když vidím, že něco není v pořádku, tak vezmu kytku a doslova ji vysypu z květináče. Když najdu v hlíně nebo na těch listech škůdce či ty smutnice tak ty kořeny osprchuji do čista tak aby zůstaly čisté bez hlíny. Shnité a odumřelé kořeny odstřihnu, aby dál nezahnívaly. Přesadím do nového substrátu a dávám pozor, aby jsem zasadila krček rostlinky stejně jako byl původně v květináči. Strčím do zeminy 2-3 tyčinky hnojiva. Odstřihnu hodně seschlé listy a staré květy. Zaliji do podmisky. A ještě jedna zkušenost. Anthurie mi neprospívaly všude. Musí se jim natom místě líbit, takže jsem s něma pocestovala celý obývák až skončily na komodě u trubek, které vedou od radiátoru. Všude se píše jak mají rády rosení a já jsem neměla rozprašovač ani v ruce a přesto krásně rostou a to je zalévám tak 1 x za 14 dní. Ono je lépe je nechat někdy proschnout, to na sebe upozorní, že svěsí listy. Když mají ale vody hodně, to pomalu hynou právě proto že jim uhnívají jejich kořeny. Ještě mne napadlo, že ji máte na přímém slunci. Nedávejte ji přímo před okno ale bokem od okna, tak snad půl metru aby měla rozptýlené světlo. Já je mám na J a V, ale opravdu vedle okna - NE přímo v okně. Držím pěsti. Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 24.9.2015 7:56

Děkuji za rady, asi přežila, začíná se klubat nový lístek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pusinova_jaja - (8) - 21.214 (?), 24.9.2015 20:51

Tak ji hlavně moc nepřelívejte. Vždy je lépe zalévat méně. Rády jim uhnívají kořeny. A na přemokření jsou opravdu citlivé :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika