dracena



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
7.11.2019 18:07

Netuším, jediné, co mne napadlo, že už bylo dost zima, možná nachlazená? Možná už v obchodě, při přepravě atd...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 1.3 (?), 21.8.2007 7:09

Nikde zmínka o svěšování listů, ale mně to dělá taky, vypozorovala jsem, že se to stává, když je moc suchý substrát.

ŠKŮDCI, CHOROBY:
Hnědé špičky a žluté okraje listů:
Nejčastější příčinou je suchý vzduch. Převážná většina Dracén totiž potřebuje dostatečně vlhký vzduch. Květináč tedy vždy obložte vlhkou rašelinou a také nezapomínejte její listy pravidelně zvlhčovat. Další příčinou může být také chladný průvan a rovněž sucho v substrátu. Suchý substrát také způsobuje vznik hnědých skvrn na listech.
Listy jsou měkké, zkroucené, s hnědými okraji:
Příčinou je téměř vždy příliš nízká teplota. Tyto příznaky se brzy objevují u Dracén, které jsou velmi choulostivé a v těsné blízkosti oken během mrazivých zimních nocí často nachladnou.
Žloutnutí spodních listů:
Pokud žloutnutí spodní strany listů postupuje pomalu, je to jen přirozený proces stárnutí listů.
Listy totiž mají omezenou životnost pouze na 2 roky a pak odumírají. Díky tomuto příznačnému znaku Dracény a dračinky po čase získávají charakteristický vzhled rostlin s listovou korunou na holém kmínku.
Hnědé skvrny na listech:
Příčinou je zcela jistě nedostatek vody. Jejich substrát musí být stále vlhký.
Úhyn rostliny:
Příčinou mohou být 2 fatální chyby:
1.)buď příliš mnoho vody během zimního období
2.)nebo pěstování rostliny při nízké teplotě.
Vybělené suché skvrny na listech
Jednoznačnou příčinou je příliš mnoho slunce. Rostlinu zachráníte, pokud ji přemístíte na světlé místo s přistíněním před přímými slunečními paprsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 21.8.2007 7:03
Prosím Vás, mám dojem, že nepopisujete dracenu, ale monsteru, toť pouze logická úvaha ženy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.247 (?), 19.10.2007 18:22

My jsme poridili 2 draceny, jedna stoji bliz k oknu ale na severni strane a u ni se objevili takove male bile tecky... neco jako prach ale okem nepoznam jestli je to broucek... je to hlavne u korinku listu. A pak to kolem te bile veci zacne zloutnout a cely list pomalu updane. Druha rostlina to nema.

Tak nevim jestli je to tou polohou nebo je tam nejaky skudce... pavucinky ale nejsou, alespon ne na rostline :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.187 (?), 10.12.2007 10:43

Dobrý den, mám dracenu starou už nejméně 20 let. Je dlouhá přes 4 m. Hlavní koruna je vcelku svěží a stále roste. Ostatní koruny živoří, skoro nerostou. Listy schnou jednak normálně od spodu, ale zejména u bočních větví schnou od špičky. Experimentoval jsem s frkvencí zalévání od úplného vyschnutí a zalití jednou za 14 dní, až po trvale udržovanou vlhkost. Žádný efekt jsem nepozoroval. Co s usycháním listů od špičky dělat? A ještě by mě zajímalo jestli by se dá kytka zkrátit. Kmínek je velmi dlouhý, holý, kdybych ho uřízl asi v polovině a vršek znovu zasadil, je naděje, že by dracena rostla dál?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.34 (?), 12.1.2008 15:59

Já tedy nevím, možná jsem přišla s křížkem po funuse, ale dracenu s listy velkými půl metru jsem ještě neviděla. A vzdušné kořeny? Ty už vůbec ne! Jak bylo správně řečeno, zde je patrně řeč o Monsteře, popis odpovídá dokonale. Ale jsem ženská, takže... no...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.115 (?), 30.11.2008 9:07

Dovolte, abych se zasmála  - velmi ráda bych viděla dracenu s listy o průměru půl metru... :-))) Ženskou logikou si vysvětluji, že se pán asi spletl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.16 (?), 5.1.2009 16:29

Dracenu s listy půl metru pěstuji 20 let, již 2x vyrostla až ke stropu. Vždy ji seříznu na hnědý dřevnatý kmen a ona po čase opet vyrazí z boku s novými výhony. Odřízlé čísti zkrátím a dám do vody zakořenit.

Dracena nevyžaduje velkou starost, dle zkušenosti roste nejlépe pokud není středem zájmu, přiměřeně zalévat, nic nepřehánět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.11.2019 18:07

Netuším, jediné, co mne napadlo, že už bylo dost zima, možná nachlazená? Možná už v obchodě, při přepravě atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika