dracena



host - 25.196 (?)
6.11.2019 19:41

Dobrý den, dostala jsem malou dracenu, v bytě jsem ji měla asi týden, dál od okna, v místnosti, kde je teplo tak akorát, ale najednou začaly opadávat a ve velkém spodní listy. Tyto listy nebyly ani žluté, ani hnědé, naopak vypadaly úplně v pořádku, ale opadaly. Bojím se, aby mi dracena neuhynula, o jednu jsem již přišla. Můžete prosím poradt, co je špatně? Zalévám ji jednou týdně a pouze trochu, abych ji nepřelila. Předem děkuji za pomoc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
alenkaa - (3) - 142.39 (?), 26.1.2012 20:04

Mám také stejný problém.Už jsem tímhle způsobem přišla o dvě draceny a nyní je na řadě třetí. Opadávají ze spodu listy a vypadá to, že to uhnívá. První jsem zalívalá jednou týdně, pak jen jednou za 14 dní, ale žádná změna. Prosím o radu??Díky

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.126 (?), 15.12.2006 10:34
Ahoj, před třemi týdny jsem si koupila krásnou dracénu. V jednom květináči byly tři. Je to tři dny , co té nejmenší 30 cm vysoké, začaly opadávat zelené listy od spodu. Včera se na té malé ohnul k zemi jeden výhonek. Výhonky jsou měké a žluté. Druhé dvě draceny jsou v pořádku. Co s tím, popřípadě jak zachránit tu nejmenší. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.52 (?), 15.12.2006 11:11
takhle jak to popisujeme se mi zá,že je ulitá.Nebyla přemokřená,když jste ji koupila?Ten ohnutý kmínek by pro to svědčil.pokud tomu tak je,nejspíš ji nezachráníte.Můžete zkusit vyměnit zeminu,ale většinou je pozdě.p.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.126 (?), 15.12.2006 12:34
Děkuji za radu.  Musím se doma zeptat, jestli náhodou někdo iniciativně nezalíval. Jen doufám, že to ty dvě další ustojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.10 (?), 27.2.2007 16:36
dobrý den, mám úplně stejný problém. Asi to fakt není problém, ale také se bojím, že  mi má krásná velká dracena uhyne :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.192 (?), 25.3.2007 11:58
Dobrý den, měli jsme dvě draceny, po třech letech začaly žloutnout spodní listy a opadávat, což vypadalo na normální průběh. Během několika dnů, ale bohužel opadaly listy všechny a rostlina uhynula. Přitom se téměř nezalévala - minimálně- tak jednou za měsíc. Dále jsme rosili její listy. Přitom suchá nebyla, spíš se nám zdá, že právě naopak. Vůbec nemůžeme přijít na to, proč listy opadaly. Bohužel to vypadá, že stejný průběh po měsíci čeká i druhou, větší dracenu. Pokud by někdo poradil, budeme moc rádi. Lucka a Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.168 (?), 12.5.2007 22:33
Dobrý den, již několik let máme doma dvě krásné draceny, větší a menší, pěstované zvlášť. Minulý týden jsme je sesadili do jednoho velikého květináče a od té doby se obě pomalu "ztrácí". Plihnou jim listy, které se celkově zdají být velmi slabé a dochází též k jejich opadávání. Sami nejsme nijak zběhlí pěstitelé a přestože bychom obě rostliny velmi rádi zachránili, nevíme si rady. Pokud byste tedy znali možnou příčinu tohoto jevu a především nám mohli jakkoli poradit v jeho odstranění, byli bychom velmi vděční. A pokud by bylo nutné nové přesazení, jaký nejvhodnější druh zeminy a případné hnojivo zvolit? Předem děkujeme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.196 (?), 6.11.2019 19:41

Dobrý den, dostala jsem malou dracenu, v bytě jsem ji měla asi týden, dál od okna, v místnosti, kde je teplo tak akorát, ale najednou začaly opadávat a ve velkém spodní listy. Tyto listy nebyly ani žluté, ani hnědé, naopak vypadaly úplně v pořádku, ale opadaly. Bojím se, aby mi dracena neuhynula, o jednu jsem již přišla. Můžete prosím poradt, co je špatně? Zalévám ji jednou týdně a pouze trochu, abych ji nepřelila. Předem děkuji za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.92 (?), 31.5.2007 13:59
Pěstuji tyto rostily již několik desetiletí.  Listy přímo obrovské, až 0,5 m průměr. První vyhání na konci zimy. Druhý na konci léta. Doroste-li do stropu, likviduji. Stále připravuji zmlazené. Chce to pravidelně, podle intenzity růstu přesazovat. Stále do většího. Běžná zahradní zem z marketu. Zalévám jednou týdně. Je-li zemina na dotyk vlhká, nezalévám. Rosím minimálně. Má vzdušné kořeny. Indikátor stavu. Hnojím málo, tak 1x za dva měsíce. Nesnáší průvan a intenzivní ohřev od okenních tabulek. Důvodem schnutí listů je stálý pobyt rostliny v mokrém balu, průvan, horko.  Čili nevhodné umístění a přehnaná péče. Vyhání-li značně vzdušné kořeny je suchý kořen. bal. Jinak rostlinu vyvazuji směrem vzhůru ke kůlu, který pravidelně dávám delší. Prach stírám umělohmotnou prachovkou. Řekl bych, že drobný ele. náboj z prachovky rostlině svědčí. Rostlina se natáčí ke světlu. Proto je vhodné umístění proti oknu. Zhoubou je neustálé otáčení rostliny, aby byly vidět ty listy, které se postupně natočily ke světlu. Tato rostlina se chová jinak, než je logické myšlení žen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.38 (?), 20.8.2007 18:55
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, čím to  je, že v obchodu má Dracena listy nahoru a když ji přinesu domů, tak listy splihnou??? Jinak se mé draceně daří dobře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika