Anturie a zelené květy



host - 52.154 (?) 
26.8.2009 17:00, zobrazeno: 34570x

Dobrý den! Mám doma rostlinu Anturii a měla krásné červené květy.Ty ale po určité době odkvetly a narostly nové.Problém je v tom, že narostly ZELENÉ a ne a ne se zbarvit do červena.Jejich barva ladí s listama.Nevím, v čem je problém, zalévám,hnojím, rosím... Nikde jsem se o tomto problému nedočetla, ani mi zatím nebyl nikdo schopný poradit... Zkuste vy :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 216.6 (?), 26.8.2009 19:08

Kdysi jsem si koupila anturii v květu, květy byly krásně červené. Postavila jsem ji doma na místo a další květy byly do zelena. Pak mi někdo řekl, že je to nedostatkem světla. Přestěhovala jsem ji tedy na okno a od té doby má sytě červené květy pořád. Takže se nabízí, že Vaše rostlina má málo světla.. Pokud ovšem máte rostlinu dlouho a na stejném místě, a najednou jí za stejných podmínek květy zelenají, pak tedy vážně nevím.

anturie
anturie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.154 (?), 27.8.2009 18:59

děkuji za radu... ale je stále na stejném místě, kde předtím kvetla červeně bez problému a najednou jsou její květy zelené... málo světla to asi nebude :-(((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 31.8.2009 9:31

Normální spíš je, u andreanum hybridů, že toulce zezelenají jak stárnou, jak zrají semena.

Jste si jistá že jsou zelené právě nové květy? 

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.234 (?), 31.8.2009 12:28

Karlosi, nevím jak u tazetelky, ale u mě se jednalo skutečně o nové květy. Měly zeleno hnědou barvu, jinak byly krásně tuhé a lesklé.

Červené květy když mi zasychají, tak nejprve ztratí lesk a tuhost, pak se udělá černý okraj a potom směrem do středu květu hnědnou. Zároveň sesychá stonek, který květ nese.

Hezký den, Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.87 (?), 11.11.2009 20:42

Mám anturii a vždy před Vánoci mi chce vykvést, stopka vyleze tak do poloviny a květ zůstane nerozvinutý v krčku květiny a ulomí se. Stalo se mi to několikrát, nevíte někdo prosím v čem by mohl být problém??!! Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.55 (?), 23.3.2013 20:11

Mne se to stalo, když jsem otáčela květináčem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika