Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, asi v polovině listopadu jsem koupila v Hornbachu vzrostlou Dracenu (Marginata). Má 5 kmínků různých délek. Postavila jsem ji k oknu na světlo do obýváku. Vypadala do vánoc dobře, ale v polovině ledna začaly žloutnout listy. Zalévala jsem mámo (asi 1x za 3 týdny), ale i po 3 týdnech se mi zemina zdála být pořád vlhká. Teď už se žloutnutí urychlilo tak, že každý den sundám asi 8 listů a žloutnutí rychle pokračuje a celá rostlina vypadá zvadle... Myslela jsem si, že zemina je pouze přepravní substrát, tak jsem se dnes rozhodla Dracenu přesadit. Po vyklopení z květináče byla zemina na povrchu sušší, ale dole byla hodně mokrá (ve vodě ale nikdy nestála), a některé kořínky byly uhnilé, což bylo asi způsobeno dlouhodobým mokrem zeminy. Akorát nechápu, jak může zůstat i po 3 týdnech zemina stále mokrá. Jeden, ten nejkratší kmínek, jsem musela vyhodit, protože byl úplně měkký a uhnilý. Tak že jsem uhnilé kořínky odstříhala a přesadila do nové zeminy, která je jen mírně vlhká, drobivá (speciální zemina pro palmy a zelené rostliny). Mám ji hned zalít, nebo raději nezalévat? Nebo ji mám zalít až tak za 14 dní? Ještě podotýkám, že v původním květináči nebyla vůbec žádná drenáž, tak že jsem ji tam dala...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika