Yucca



host - 224.19 (?)
14.6.2011 12:23

Je pravda že světla moc nemá bydlíme v paneláku.Tak vyzkouším co mi radíte odstraním poškozené listy a postříkám ji.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jitule123 - (10) - 224.19 (?), 13.6.2011 13:56, zobrazeno: 5566x

Dobrý den je to rok co jsem si koupila yuccu ale poslední dobou se mi začali ohýbat listy.Vždycky vyroste nový a jakoby spadne neudrží se.A Všimla jsem si že listy začínají usychat.Nevíte někdo co s tím? Zalévám cca jednou týdne.Někde jsem slyšela že by yucca a jiné palmy neměli být u zdi-myslím tím že listy by se neměli dotýkat zdí nevím co je na tom pravdy.Poradíte někdo posílám fota.Děkuji moc za rady




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 13.6.2011 17:39

Vaše juka se mi zdá pěstovaná v nevhodných podmínkách: málo světla - je taková vytažená, k tomu možná příliš teplo a trochu nadměrná zálivka.

Skvrny na listech budou asi od nějaké houbové choroby - listové skvrnitosti.

Již poškozené listy bych odstranil, pak bych ji postříkal nějakým fungicidem (nevím, co by bylo vhodné, možná Baycor???;) a hlavně doporučuji zlepšit podmínky pěstování: více světla a k tomu vyvážená teplota a zálivka. REaději méně, než více.

Ale třeba někdo má s jukami více zkušeností a také přispěje svou trochou do mlýna.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.19 (?), 14.6.2011 12:23

Je pravda že světla moc nemá bydlíme v paneláku.Tak vyzkouším co mi radíte odstraním poškozené listy a postříkám ji.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika