Livistona rotundifolia - jak ji zachránit



ŽÁBA - (7) - 82.127 (?)
5.1.2012 17:37
Nejlépe bude když uschlé listy odstraníte a přesadíte do samozavlažovacího květináče.Žába držím palce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 61.229 (?), 31.5.2011 9:42, zobrazeno: 21355x

Dobrý den,
prosím o radu, jak zachránit tuto palmu - domnívám se, že se jedná o Livistona rotundifolia. 
Zakoupila jsem ji vloni v říjnu a celou zimu dobře prospívala - začal se rozvíjet nový list a pučet další. Je umístěna blízko dveří v rozptýleném světle - slunce na ni nesvítí, zalévám ji 1x týdně jen mírně, aby nebyl substrát přemokřený a aby v misce nestála voda. 
Od dubna jí však začaly hnědnout špičky listů, některé uschly celé. Nevím, co může být příčinou - jestli průvan, malá zálivka...  Prosím o radu, jak ji zachránit. Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.2 (?), 29.12.2011 11:38

dobry den dostala jsem palmu Livistona rotundifolia a zacla my usichat da se nejak zachranit?prosim o radu dekuji Kovacova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ŽÁBA - (7) - 82.127 (?), 5.1.2012 17:37
Nejlépe bude když uschlé listy odstraníte a přesadíte do samozavlažovacího květináče.Žába držím palce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.113 (?), 5.10.2012 19:29

 Dobrý den, co ji může být nevím, někdy listy hnědnou od sucha někdy z přemokření, možná byla také na suchém vzduchu, ale spíše to vypadá na přelití.

Já livingstonie zalévám asi 1 týdně a roste dobře. Listy špatné listy odstřihněte ty lepší s hnědými okraji jen zastřihněte (ostříhat suché části listů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika