Datlovnik - pestovani ze semene



host - 174.166 (?)
6.3.2010 8:30

Přesně tak, mně nejlíp vyrostly ty, na ketré jsem úplně zapomněla (semena jsem zapíchala do květináčů k jiným kytkám, kdyby se jim náhodou chtělo vyrůst, a pak jsem na ně pozapomněla, když se dlouho nic nedělo).

Horší je, že pravá datlová palma je obrovská, brzy vás vystěhuje z bytu . Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 39.28 (?), 4.3.2010 16:25, zobrazeno: 78374x
myslite si, ze mam zasadit semienka do pody, aj ked im este nerasi klicek? macam ich vo vode pekne dlho, snad rok a furt nic nelezie. Moja mamka ich maca vzdy tak dlho, az neuvidi nejaky pidiklicek a vtedy to da do zeme. a pekne jej to rastie. Ide mi o to, ci v zemi su nejako ine podmienky na klicenie, ci ma zmysel to pchat do pody, ak z pecky nic nelezie. diky za skusenosti... adri
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.174 (?), 4.3.2010 17:36

Já jsem semínka ve vodě neměla vůbec, dala jsem je hned do květináče a rostou v pohodě. Zdenca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 39.28 (?), 4.3.2010 18:44

mate na mysli kupovane? lebo ja som myslela take zo susenej datle, ktoru som zbastila minule vianoce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.174 (?), 5.3.2010 11:45

Já myslela semínko co roste na té palmě (datlovníku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 5.3.2010 16:31

Semínko z koupené datle zasazené bez předkličování do květináče klidně vyklíčí, ale trvá to asi 4-6týdnů. I po několika letech uložení mi z pěti kousků vyrostly tři.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 5.3.2010 23:30

No pěkné, rok ve vodě a pořád nic.

Semeno potřebuje hlavně klid, aby klíček vylezl, nemělo by se semeno moc hýbat. Další věc je ta, že semeno vyplavuje inhibytory které brání ve klíčení. A pokud mu neměnítě často vodu, tak se může voda zanést tutěma látkama a semeno se znehodnotí. Osobně bych si koupil nové datle a znovu vysel rovnou do půdy.

Mě třeba vyrostli v půde i po půl roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.166 (?), 6.3.2010 8:30

Přesně tak, mně nejlíp vyrostly ty, na ketré jsem úplně zapomněla (semena jsem zapíchala do květináčů k jiným kytkám, kdyby se jim náhodou chtělo vyrůst, a pak jsem na ně pozapomněla, když se dlouho nic nedělo).

Horší je, že pravá datlová palma je obrovská, brzy vás vystěhuje z bytu . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 39.28 (?), 6.3.2010 10:42

Jasne, ze vodu menim, vzdy tam po case plavaju take humusy :) no, uz som ich zasadila, uvidim, co to spravi. ked bude palma obria, nastastie ju mam kam prestahovat, toho sa nebojim. ale je mi luto vyhodit akukolvek pecku, tj skusam a skusam.

zaujimave ale je, ze mamke to vzdy v tej vode vyrasi a to ju ani casto nemeni, az ked je voda v kelimku takmer rosolovita... je to zahada.

diky vsetkym za postrehy... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.111 (?), 11.3.2011 17:42

dobrý den, viete mi poradit, už 3.krát som si kúpila semiačka datlovníka kanárskeho-a nič mi nevyrástlo, nedávala som ho ani na 24.hodín do vody iba som ho dala hned do kvetináča a za 3.mesiace mi nevyklíčilo-som z toho smutná-tak som ho vybrala zo zeme a namočila do vody-myslíte že mi ešte niečo vyklíči?dakujem za každú radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.1 (?), 14.5.2011 21:24

No nevim. Pokud je to uz 3 mesice a nic, tak jsou budto line vylezt, nebo nevylezou vubec.

Kdyz jsem si kupoval semena datlovniku kanarskeho, z 80% vyklicily do 2 mesicu.

Vsechny semena palem davam vzdycky minimalne na 3 dny do vody. Pak je dam do plastovych pudel, misek od salatu, zaliju a dam nekam, kde na to sviti slunko.

Nejvic me pobavil fakt, ze mi semena z datli urcenych ke konzumaci, koupenych v Tescu o vanocich vyklicily za cca 2 tydny a to jsem se vlastne ani nijak nesnazil. Tak z hecu jsem neco hodil do hrnku s vodou, neco vpichnul do kvetinacu a pak na to zapomel.Za 2 tydny se divam, mi v hrnku zacly vylezat klicky a za nejaky mesic mi z kvetinacu lezly listy. Kdybych na to mel prostory mohl jsem mit plantaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika