Bezprecedentní úhyn palmy



host - 248.100 (?)
8.6.2020 23:09

To není palma, ale dracéna. Zasychání špiček u nich většinou způsobuje suchý vzduch. Ale zálivku nezvyšujte, příliš mokro nesnesou.

Řešívala jsem to tím, že jsem do širší ploché misky dala kamínky zalité vodou a na ně postavila květináč s kytkou tak, aby stála na kamínkách nad vodou...                               Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Lucie Ch - (7) - 135.230 (?), 8.6.2020 10:47, zobrazeno: 1947x

Dobry den, omlouvam se za chybejici diakritiku, ale pisu na mobilu. Je to tato palma. Mame v obyvaku palmu, je na tom stejnem miste uz x let, vzdy ji to vyhovovalo. Zalivala jsem ji jednou tydne, v zime trochu min, opet ji to vyhovovalo, mnozstvi mam naucene. Asi pred rokem ji zacaly zasychat listy od spicek, od dolich listu nahoru. To jsem vyresila tim, ze jsem ji presadila do hlubsiho kvetnaku a palma byla spokojena. Ted asi pred mesicem zacala delat to stejne, tak jsem ji koukala na koreny, mista mela dost a koreny nezahnivaji. Zkaza nicmene pokracuje. Zkousela jsem trochu pridat vody, i kdyz mi to nepripada logicke, kdyz uz ji x let zalivam stejne a ted ma navic min listu, tak nevim proc by mela mit vic vody. Co ji teda muze byt??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.100 (?), 8.6.2020 23:09

To není palma, ale dracéna. Zasychání špiček u nich většinou způsobuje suchý vzduch. Ale zálivku nezvyšujte, příliš mokro nesnesou.

Řešívala jsem to tím, že jsem do širší ploché misky dala kamínky zalité vodou a na ně postavila květináč s kytkou tak, aby stála na kamínkách nad vodou...                               Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika