Skudce na kaktusech - co s nim?



host - 70.82 (?)
12.10.2007 9:12

Vážení kaktusáři, prosím poraďte!

Fylokaktusy (Maršál Fosch) mi napadl nějaký neřád, zpočátku vypadá jako olejová kapička, která se zvětšuje a tmavne, nakonec "prokouše" list skrz  a vytvoří na něm ostře ohraničený červenohnědý strup, který lze sice vyloupnout, ale je to k ničemu, protože v tu dobu už je  ten neřád rozlezlý po celé rostlině. Nikde jsem nenašla, co by to mohlo být. Nepomohlo přesazení a stříkání vším možným. Nejhorší je, že to napadá i ostatní rostliny, nepomohlo ani radikální seřezání napadených částí, objevilo se to znovu. Díky za radu předem. Jitka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
qara - (2), 25.7.2006 12:39, zobrazeno: 27848x
Dobry den,

kaktusy mi napada nejaky placaty temer bily nerad, ktery je ozira - obcas to zpusobuje male hnedo-zlute skrny a zabiji mi kaktusy. Vypada trochu jako placata msice, ma rozmery asi 1mm na delku a o trochu min nasir, umi se schovavat - odlezl, kdyz jsem se ho snazila mechanicky sundat, kridla nema, a dela takovou bilou vaticku kolem sebe, mozna aby nebyl videt.

Mohli byste mi nekdo poradit co to je a co s tim muzu delat?

Diky Qara
icq: 87248470
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.82 (?), 28.7.2006 12:20
Vlnatka, ale to se tu už probiralo 100% Projdi archiv
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.179 (?), 1.8.2006 21:47
Dik, jdu hledat :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
qara - (2), 1.8.2006 21:52
No, asi to bude znit, ze jsem nechapava, ale kudy do archivu. Archiv jako takovy se mi nepovedlo najit a kdyz dam vyhledavat vlnatku, tak mi to hodi jen tvuj prispevek, neslo by to jeste s malym helpem, jak se k necemu dalsimu dostanu??? Diky a omlouvam se, jestli je to fakt jen v me neschopnosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Groh - (17), 24.10.2006 11:35
Pravděpodobně se jedná o vlnatku krvavou. Po rozmáčknutí vatového chomáčku se škůdcem se zbarví červeně. Jako postřik Mospilan, jinak i na kaktusy je vynikající listové hnojivo Hycol Z, které dokáže i tlumit škůdce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.39 (?), 29.5.2008 20:20

Ahoj, já myslím že na kaktusech mám škůdce taky takové ale při "rozmáčknutí "  vyteče ZELENÁ tekutina, ale ty bílé chomáčky a žluté skvrnky sedí... Děkuju-Pája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.130 (?), 19.7.2007 16:17

Běžně se používá Mospilan, který je k dostání všude. Je to systémový přípravek, který rostlina "nasaje" a  vlnatka či kořenovka (červci) se sáním šťav  otráví. Pozor rozvádí se pouze od kořenů vzhůru, nikoliv opačně, takže doporučuji spíše zalít, než postřik. Kromě toho existují prostředky dotykové, např. Sumithion, nebo Nurelle, Zolone apod., ale pozor např. Sumithion velice páchne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Yantschi - (32) - 88.239 (?), 28.9.2007 13:50
Takze do tretice. Odporucam pripravok Confidor WG v davke 2mg/10l - zalievka, alebo Confidor SC v davke 5ml/10l.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.82 (?), 12.10.2007 9:12

Vážení kaktusáři, prosím poraďte!

Fylokaktusy (Maršál Fosch) mi napadl nějaký neřád, zpočátku vypadá jako olejová kapička, která se zvětšuje a tmavne, nakonec "prokouše" list skrz  a vytvoří na něm ostře ohraničený červenohnědý strup, který lze sice vyloupnout, ale je to k ničemu, protože v tu dobu už je  ten neřád rozlezlý po celé rostlině. Nikde jsem nenašla, co by to mohlo být. Nepomohlo přesazení a stříkání vším možným. Nejhorší je, že to napadá i ostatní rostliny, nepomohlo ani radikální seřezání napadených částí, objevilo se to znovu. Díky za radu předem. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.232 (?), 7.1.2008 14:09

Vypadá  to  na  svilušku, měl  jsem  podobný  problém. Použij insekticid  Omite 570 EW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika