Sukulent - o jaký druh se jedná?



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?)
7.6.2011 20:45
Je to kaktus rodu Mammillaria (mám pocit, že zespodu hnije, nemá nadbytek zálivky?). Nový výhon zatím nechte vyrůst, na jeho případné oddělení je ještě několik měsíců čas.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 242.174 (?), 7.6.2011 11:31, zobrazeno: 19687x
Potřebovala bych poradit ohledně sukulentu, který jsem loni dostala od známé. Nevím o jaký druh jde, na květináčku nebyl štítek. Letos mi po přesazení vyrašil na sukulentu buď nový malý, nebo je to květ, to já nevím. Prosím o jakoukoli radu, pokud se jedná o nový sukulent, pak nevím, zda upadne sám, pak ho zasadit, či to uloupnout a nechat jen zakořenit.Děkuji za jakoukoli radu.
Sukulent
Sukulent
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?), 7.6.2011 20:45
Je to kaktus rodu Mammillaria (mám pocit, že zespodu hnije, nemá nadbytek zálivky?). Nový výhon zatím nechte vyrůst, na jeho případné oddělení je ještě několik měsíců čas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.30 (?), 8.6.2011 11:32
Hnít asi ne, protože sukulent nezalévám, jen kropím rozprašovačem, ale zhruba jednou za 2 týdny. Jinak jsem loni, kvůli nedostatku světla musela odříznout pahýlek, který narostl, proto je uprostřed vyhloubený, ale už pěkně zase zarůstá do kulatého tvaru. Myslím, že kdyby uhníval, pak by měl i jinou barvu, nažloutlou a podobně, ale je krásně zelený. Takže mám počkat ještě několik měsíců a pak malý sukulent oddělit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.81 (?), 8.6.2011 16:44

Je to skutečně kaktus. Váš způsob zálivky - jen kropení rozprašovačem -Vám poradil kdo? 

Následkem této svérázné péče uhnil Vašemu kaktusu vegetační vrchol a kaktus se snaží vytvořit nový z jedné nejvýše postavené areoly - to je to místo ze kterého rostou trny. 

Pokud budete chtít novou odnož samostatně zakořenit, počkejte, až bude mít alespoň  3-4 cm v průměru, poté má sílu vytvořit po oddělení nový kořenový systém. Původní kaktus již neporoste, bude jen tvořit nové odnože.

Kaktus nekropte, když bude substrát suchý - poznáte prstem, postavte jej do misky s vodou a nechte nasáknout. Co nejvíce světla, v zimě sucho a chlad kolem 10-12 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.30 (?), 9.6.2011 8:52
Psala jsem tehdy přímo odborníkovi na kaktusy a sukulenty, protože mi vyrostl ten pahýlek, který on mi poradil uříznout, protože jsem prý měla nedostatek světla a za ním se napínal. Tvrdil mi tehdy, že se jedná o sukulent, ne kaktus, jak mi tady píšete a pak mi poradil kropení, žádná zálivka, Člověk aby se pak ve vás vyznal... Takže jak mi tady píšete, že mi uhnil vegetační vrchol, tak neuhnil, ja jsem ten vrcholek uřízla, jak mi bylo razeno odborníkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.81 (?), 9.6.2011 10:55

Proč si myslíte, že člověk, který Vám poradil tolik hloupostí během jedné rady, je odborníkem na kaktusy a sukulenty... 

Už jsem se setkal s různě trápenými kaktusy, ale zničit celkem pravidelně kulovitě rostoucí kaktus seříznutím vegetačního vrcholu, to je tedy premiéra...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.130 (?), 9.6.2011 14:01

No jestli ten odborník nepozná kaktus od sukulentu, tak se není co divit. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 9.6.2011 0:34

Mammillaria to určitě není, mají jiné bradavky a kulaté areoly (kdysi jsem mammillárie sbírala). Podle těch podlouhlých areol a hřebínkovitého uspořádání trnů nejspíš nějaká Sulcorebutia nebo tak něco. Ale k tomu krčku by to chtělo kamínky...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.81 (?), 9.6.2011 6:43

Paní Lído, na sulku mi to připadá moc velké a málo odnožující do stran,  ale taky bych tipnul Jižní Ameriku - možná Matucana? Weingartia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.78 (?), 14.6.2011 20:10
Stále mi tvrdíte, že je to kaktus, mám ale pravdu, že kaktusy mají trny a sukulenty ne? Protože tady tyto typy, co uvádíte, Weingartia a Matucana, mají trny, můj kaktus není trnitý, má jemné chloupky, na dotek není pychlavý, tak já už nevím, nikdo z vás není schopen mi říct o jaký druh kaktusu se tedy jedná?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika