Ztenčování stonků rajčat



host - 0.106 (?)
25.5.2009 9:42

Mám presne ten istý problém. Čo s tým??? Poraďte, prosím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 193.227 (?), 11.5.2009 7:14, zobrazeno: 6299x

Mám problém: už třetí sazenice rajčat v mém skleníku odumřela. Po vytažení ze země jsem zjistila, že stonek těsně nad zemí byl úplně tenký -"zplacatělý" (část pod zemí i zbytek výše nad zemí byly v pořádku). Nevím, jestli to něco žere (ve skleníku jsou rezaví mravenci) nebo je to nějaká nemoc. Budu moc vděčná za rady. Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.5.2009 14:01

Budou to mravenci - jsou to pěkný potvory - letos mi takto zlikvidovali spoustu ze sadby kytiček.   Asi by to chtělo dát sazenice do nádob a z těch potom přesazovat dál.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.26 (?), 12.5.2009 19:45

Já bych tipovala spíš na houbovou chorobu - nevím přesný název - krčků. Už vím, našla jsem to. Takže je to padání klíčících rostlin. Mně takto letos upadla už dvě docela vzrostlá rajčátka. Je to jakoby zaškrcené kousíček nad zemí, ne? Spodek se jeví normálně, nad tím zúžením taky. Tak je to opravdu ono. Doporučují zalévat přípravkem Polyversum, ale v zahr. potřebách určitě poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.227 (?), 13.5.2009 12:10

Děkuji za odpovědi. Špatně jsem se původně vyjádřila, nejednalo se o malé sazeničky, ale již o docela vysoké rostliny (cca 12 cm nad zemí) s dobře vyvinutými listy, které jsem po domácím předpěstování zasadila do skleníku již před 3 týdny. Včera jsem bohužel zjistila, že mi takto odchází další tři už docela velké keříky (opravdu jakoby zaškrcené). Budu spěchat do zahradnictví, aby mi tato houbová choroba (pokud je to opravdu ono), nezničila vše. Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.106 (?), 25.5.2009 9:42

Mám presne ten istý problém. Čo s tým??? Poraďte, prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika