Žloutnutí listů u rajčat



host - 173.4 (?)
9.4.2010 21:32

Dobrý den, taky jsem měla s tímto problém, ještě u nerozsazených rajčat mi žloutli první dva lístky, po přesazení do kelímků se rajčata vzpamatovala, ale trvalo to týden až 14 dní, měla jsem zaseto ve výsevním substrátu, přesadila jsem do univerzálního substrátu a teď už se jim daří a snad jim to vydrží. Papriky mi chtěli taky skákat šipku do vody, opět ve výsevním substrátu, v univerzálu se jim taky začalo dařit lépe, je pravdou, že papriky na které zbyl výsevní substrát i do kelímku po přesazení moc velký pokrok neudělali, zatím co ostatní rostou dobře. Vidím problém ve výsevním substrátu, ale trklo mě to, až jsem si tu četla příspěvky. Zalévám jednou za dva dny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 216.60 (?), 9.4.2010 6:31, zobrazeno: 28722x

Zdravím, prosím poraďte! Listy u sazenic rajčat začínají žloutnout. Nevím, čím to, ale jen u odrůdy Tornádo F1. Ostatních 6 odrůd je v pohodě. Podmínky stejné, zálivka stejná... Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.130 (?), 9.4.2010 13:07

Presne kvoli tomuto problemu som sem zabludil aj ja... mam priesadky papriky a paradajky (rôzne druhy) na okne, pekne vyrastli, maju 4 listky, ale nejak zacinaju zltnut a listky sa tak stiahli k sebe, akoby paprika chcela hodit sipku do vody.... mam ich zasadene v zahradnickom substrate, tak neviem ci nemaju nejaku zivinu, alebo tak nejak... je potrebne ich prihnojovat napr. Kristalonom? Alebo bude chyba v polievani - prilis vela vody??? Dakujem za radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.4 (?), 9.4.2010 21:32

Dobrý den, taky jsem měla s tímto problém, ještě u nerozsazených rajčat mi žloutli první dva lístky, po přesazení do kelímků se rajčata vzpamatovala, ale trvalo to týden až 14 dní, měla jsem zaseto ve výsevním substrátu, přesadila jsem do univerzálního substrátu a teď už se jim daří a snad jim to vydrží. Papriky mi chtěli taky skákat šipku do vody, opět ve výsevním substrátu, v univerzálu se jim taky začalo dařit lépe, je pravdou, že papriky na které zbyl výsevní substrát i do kelímku po přesazení moc velký pokrok neudělali, zatím co ostatní rostou dobře. Vidím problém ve výsevním substrátu, ale trklo mě to, až jsem si tu četla příspěvky. Zalévám jednou za dva dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.226 (?), 11.4.2010 13:57

Myslím, že by chtěly přihnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.134 (?), 14.4.2010 10:02

prihnojil som ich kristalonom start, ale tie zazltnute listky im aj tak odpadli...:(...ostali im iba dva vrchne listky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.106 (?), 14.4.2010 21:59

Letos zkouším podle receptáře mlžit sazeničky rajčat, paprik i okurek (těch roubovaných) lignohumátem a vše dobře zakořeňuje a nežloutne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 14.4.2010 23:37

Dávám jim asi po 10dnech od přesazení do kelímků pár kuliček cereritu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika