Žížalky



host - 98.74 (?)
20.5.2009 21:23

Opravdu nemám ani já potřebu je ničit.Z chodníku je taky dávám do trávy, nevadí mi na druhé straně ani krtek, ale kdekoli jinde než na záhoně.Překvapuje mně, že odmítáte, že-by požírali žížaly čerstvou, mladou zeleň.Překoušou stonek, u jiných roslin je viďet, že vtahují listy(např. právě trávy) pod zem, kde jí požírají.Proto ten nápad z trávou beru.Napadnutí výše uvedenými škúdci, krtonožka atd. vypadá o trochu jinak.Zatim díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 98.74 (?), 20.5.2009 10:11, zobrazeno: 5712x

Nemúžu se zbavit normálních žížal, které mi ničí napr.čerstve vysazené okurky.Nemám potrebu je zničit, jen je presvečit, aby se presunuly jinam.Tady je ke všemu ješte loví krtek a to už je moc.Mám skusit vápnení?Nebo snad neco jiného? Dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.74 (?), 20.5.2009 11:26

Žížaly se živí především tlejícím rostlinným materiálem, ale připouštím, že občas asi rády i něco čerstvého. Zakuste kolem okurek namulčovat posekanou trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.74 (?), 20.5.2009 20:46

Pochybuji o tom, že se žížaly živí něčím jiným, než zetlelými rostlinami, píší, že ještě uhynulými drobnými živočichy. To bude něco jiného. Drátovec, nějaké larvy, krtonožka, atd., atd. Žížaly opravdu ne. Já si je hýčkám, když je najdu po dešti na zámkové dlažbě, odnáším je do trávníku nebo když je při rytí vyryju, dám je tam, kde už rýt nebo kopat nebudu a láskyplně je zahrnu zeminou, aby měly klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.74 (?), 20.5.2009 21:23

Opravdu nemám ani já potřebu je ničit.Z chodníku je taky dávám do trávy, nevadí mi na druhé straně ani krtek, ale kdekoli jinde než na záhoně.Překvapuje mně, že odmítáte, že-by požírali žížaly čerstvou, mladou zeleň.Překoušou stonek, u jiných roslin je viďet, že vtahují listy(např. právě trávy) pod zem, kde jí požírají.Proto ten nápad z trávou beru.Napadnutí výše uvedenými škúdci, krtonožka atd. vypadá o trochu jinak.Zatim díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 20.5.2009 23:01

...stejnou zkušenost, jako tazatel/ka s okurkami, mám já s hrachem. Možná, že když není na blízku nic tlejícího, tak si to žížala udělá. Proto aplikuji na záhon posečenou trávu, která ještě ani nemusí tlít a již je vtahována žížalami do půdy. Věřte tomu, žížala je jistě pro nás užitečná již od mateřské školky, ale s věkem zjišťujeme, že je to někdy i pěkná rošťanda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika