Vytrácení fazolí



rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?)
10.9.2012 17:36

Velké? Popínavé? Zkusila jsem snad všechny a vždycky stejný výsledek.Nádherně kvetou a lusky nikde... Žádný blýskáček, žádný zrnokaz, jen prostě odkvete a malinký, zjevně opylený lusk odpadne.Někde jen mimochodem jsem se dočetla, že fazole nemají rády horké počasí. Ale ve Vašem případě bych přemýšlela i o F1 genové "výbavě".Jo, ostatní keříčkové rodí bez problémů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 126.3 (?), 8.9.2012 16:39, zobrazeno: 4656x

Dobré odpoledne, mám problém s fazolema (koupené - strakaté) a to takový, že fazole(plody) se postupným dozráváním, začínají v lusku zmenšovat až zmizí úplně - zůstane jen prázdný lusk. S ničím podobným jsem se ještě nesetkala. Jde o nějakého škůdce nebo genetickou poruchu?Ještě mě napadlo, že by mohlo jít o záměrný tah ´prodejců´, aby fazole byly určeny jen ke konzumu a né k pěstování, ale to je trochu přitažené za vlasy, zdá se mi...

Děkuji za odpovědi a zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 10.9.2012 17:36

Velké? Popínavé? Zkusila jsem snad všechny a vždycky stejný výsledek.Nádherně kvetou a lusky nikde... Žádný blýskáček, žádný zrnokaz, jen prostě odkvete a malinký, zjevně opylený lusk odpadne.Někde jen mimochodem jsem se dočetla, že fazole nemají rády horké počasí. Ale ve Vašem případě bych přemýšlela i o F1 genové "výbavě".Jo, ostatní keříčkové rodí bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 10.9.2012 18:20

Dámy, vaše teorie o "F1 genové výbavě" jsou sice zajímavé, ale naprosto zcestné. Problémem bude to, že květy nejsou opylené - tyto fazole potřebují k opylení včely, jinak mají málo nebo vůbec žádná semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.3 (?), 11.9.2012 8:11

Asi takhle - mezi těmi strakatými kupovanými fazolemi mám i domácí becoky (obojí popínavé). Jak jsem pozorovala, na všechny fazole létaly včelky, tak jak je možné, že becoky mají v lusku semena, která poté dozrajou a ty druhé jsou plné pouze zpočátku (ještě nezralé) a postupně splasknou až zůstane prázdný lusk? Čím to tedy je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika