Vilma, Venus, Aztek



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?)
23.8.2018 0:09

Moje letošní (a první) zkušenost s Vilmou v květináči :

Od výsevu rostla pomalu (bez přisvětlování). Její DTM je rozhodně delší než u Stupického (vysety stejně) a možná i Startky. Odhadem tak kolem 70, možná i víc. Plody měla najednou a pak jen malinko minirajčat. Přihnojil jsem opakovaně dusičnanem vápenatým a Sensi Calem pro ostatní prvky a vypadá to, že se vzpamatovala a plody jsou větší, ale není jich víc. Sice stále kvete, ale spíš sporadicky. Je opravdu chutná, na mé stupnici do 10 tak kolem 8.

Na zahradě jsem ji vysadil mezi dvě Maglie Rosy, které se tak rozbujely, že ji vlastně udusily. Ale taky odplodila jednorázově tak v rozpětí 10 dnů. S těmi ostatními dvěma odrůdami nemám žádnou zkušenost.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 53.227 (?), 27.2.2018 10:48

Pravidelně pěstu Vilmu a plody mám červnu - z únorového výsevu, pěstuji na balkoně. Protože trochu přepádávají potřebují oporu a dávám je do větších květináčů -taky líp přežijí delší nepřítomnost. Po odplození ostříhám starší větvičky a plodí do zámrazu. Občas přihnojím - asi 3x za sezónu. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 27.2.2018 11:19

Tak takhle by se mi to líbilo. Doufám, že to tak klapne i v mých podmínkách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.2.2018 11:32

Ještě k těm rajčatům. Mě moc nechutnají ani ty ostatní - keříčky či převislé z balkonu. Tyčkové odrůdy, které pěstuji také v nádobách, nebo ve volné půdě, mi chutnají víc.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 27.2.2018 11:51

Já je letos budu zkoušet prvně (mám místo, kam by se mi hodily).

Jinak normálně půjdu do tyčkového Bejbina (ve volné půdě) - to nám chutná asi nejvíc.

Loni a předloni jsem zkoušela ještě divoká rajčata a chuťově byla fajn, jenom strašně prťavoučká. Letos si nějaké asi zase dáme... nejspíš využiju sazeničky, které mi vyrostou to toho, co se loni vysemenilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.2.2018 13:00

Viděl jsem krásné "závěsy" v truhlících i z těch botanických, ale nezkoušel jsem je tak pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 27.2.2018 14:36

Přikládám 2 roky staré fotky odrůdy Tumbling Tom Red pěstované ve skruži a Heartbreakers Vita F1 pěstované v květináči. Vysety obě ve stejnou dobu v polovině února.

Tumbling Tom Red F1
Tumbling Tom Red F1
Heartbreakers Vita F1
Heartbreakers Vita F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.18 (?), 27.2.2018 14:43

Pěkné :-) Ten Tom roste, koukám, opravdu docela divoce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.8.2018 17:56

Mám jednu Vilmu v interiéru. Je vysoká a má jen pár zelených plodů. Vilmy v květináčích na dvorku jsou zakrslé a mají hodně zrajících plodů. Je to pozdní výsev. Věřím, že za oknem budou plodit i po zámrazu.

Vilma venkovní
Vilma venkovní
Vilma v interiéru
Vilma v interiéru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 23.8.2018 0:09

Moje letošní (a první) zkušenost s Vilmou v květináči :

Od výsevu rostla pomalu (bez přisvětlování). Její DTM je rozhodně delší než u Stupického (vysety stejně) a možná i Startky. Odhadem tak kolem 70, možná i víc. Plody měla najednou a pak jen malinko minirajčat. Přihnojil jsem opakovaně dusičnanem vápenatým a Sensi Calem pro ostatní prvky a vypadá to, že se vzpamatovala a plody jsou větší, ale není jich víc. Sice stále kvete, ale spíš sporadicky. Je opravdu chutná, na mé stupnici do 10 tak kolem 8.

Na zahradě jsem ji vysadil mezi dvě Maglie Rosy, které se tak rozbujely, že ji vlastně udusily. Ale taky odplodila jednorázově tak v rozpětí 10 dnů. S těmi ostatními dvěma odrůdami nemám žádnou zkušenost.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.8.2018 16:32

Moje Vilmoviště plodí docela dobře. Rostlina v interiéru je vyšší a méně plodná než venkovní rostliny. Chuť je dobrá, ale některá cherry rajčata jsou chutnější. Trochu mě mrzí, že nedokážu vypěstovat takovou násadu plodů, jaká je zobrazena na sáčku se semínky.

Vilmoviště před domem
Vilmoviště před domem
Vilma v interiéru
Vilma v interiéru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika