Vápnění vs pěstování rajčat, paprik



host - 248.229 (?)
12.3.2021 18:43

Ráda jsem si přečetla rozumnou, užitečnou radu.Děkujiyes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Janpol - (1) - 29.39 (?), 10.3.2021 19:54, zobrazeno: 2510x
Dobrý den, potřebuji se zeptat zkušenějších. Na podzim jsem zapoměl na vápnění zahrady. Před týdnem jsem dolomitickým vápencem vápnil trávník (hodně mechu), meruňky (cca 70 g na m2) a také jsem "lehce pocukroval" záhony, kde pěstuji rajčata a papriky. Na tyto zeleninové záhony jsem dal cca 20g na m2. Teď jsem vyčetl, že rajčata nemají rády čerstvé vápnění. Bude toto vápnění problém pro rajčata, když je budu vysazovat nejdříve za 2 měsíce a použil jsem takto málo vápnitého dolomitu? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 11.3.2021 20:09

Myslím, že můžete klidně spát. Dolomitický vápenec není hnojivo, které by vápník uvolňovalo rychle, protože je poměrně chemicky stabilní a rozkládá se pomalu. Přidával jsem mletý dolomitický vápenec do směsi pro pěstování rajčat v kontejnerech ve snaze vyhnout se suché hnilobě. Rajčatům to neublížilo asi proto, že jsem ho na konci sezóny našel vyplavený u drenážních otvorů téměř přesně tak, jak jsem ho tam přidal. A 20g na metr čtvereční je podle mého názoru velmi mírná dávka, zvlášť pokud jste ji zaryl.

Mech na trávníku totiž není tak úplně spolehlivá indikace kyselosti půdy. Většinou se jedná jen o tu vrchní vrstvičku, což bývá způsobeno kyselými dešti. Zkuste zjistit PH v pravidelně rytých záhonech. Mám to také tak: půda v záhonech je mírně zásaditá, ale mech na trávníku stejně mám. Kolem nás je několik chemických závodů.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.229 (?), 12.3.2021 18:43

Ráda jsem si přečetla rozumnou, užitečnou radu.Děkujiyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.3.2021 19:19

Omlouvám se za záměnu rodu.blush

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika