Vadnutí rajčat



host - 144.152 (?) 
11.5.2022 17:34, zobrazeno: 365x

Zdravím,

už tak myslím měsíc mám keříčková a tyčkové rajče., momentálně ještě v kelímcích. Připadají mi ale pořád stejná. Než je dám na zahrádku, tak jsou zatím na parapetě na východním okně, svítí zde od rána do jedné. Babča je má na severním a má je větší. Akorát nevím, odkdy je mohu dá ven? Kdysi byli chvíli venku a sluníčko jakoby jim spálilo listy. Ted je ten žár větší, nestane se jim to zas?

A u jednoho už mi aj vadnou odspodu listy... jak poznám kdy zalít? Ten substrát na povrchu je po pár hodinách na první pohled i dotek suchý, ale zas to nechci přelít.

Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.107 (?), 11.5.2022 22:27

Ven je můžete klidně dát už teď, u nás je už mnozí vysadili i do volné půdy. Já je mám na balkoně, ale s výsadbou ještě pár dní počkám, nemám je tak velká a kolem 20.5. hlásili nějaký pokles teplot, tak radši...

Pokud je ale budete dávat ven, tak zpočátku při zatažené obloze, nebo něčím zastínit (pověsit prádlo, roztáhnout deštník ap). Nedostatkem vody vadnou listy odshora, že vám vadnou spodní je divné. Mají dost živin? Kdyžtak jim zkuste každému přihodit do kelímku pár zrnek cereritu, dělám to také tak.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika