Vadnou a kroutí se listy rajčat



host - 243.114 (?)
26.7.2021 9:43

Třásněnky, postřik Verimecem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Bajaja - (5) - 150.33 (?), 25.7.2021 19:25, zobrazeno: 3486x

Jsem naprostý začátečník, máme plexi skleník teprve 3,5 měsíce a v něm rajčata více odrůd + 2 okurky, papriky jsem už dali pryč, měly málo místa. Včera po návratu z dovolené jsem si všiml, že se kroutí listy a začínají schnout, jen u jedné odrůdy zatím. Před týdnem tomu nic nebylo.

Teď už vím, že je to chyba: ničím jsme je nestříkali, zalévali večer ne správně ráno a v noci jsme skleník celý zavírali. Od včerejška už větráme i v noci a zalejeme jen ráno. Zalévali jsme jen ke kořenům nikdy ne na listy..

Prosba: poznáte prosím někdo, co je to za nemoc a jestli s tím něco dělat tj. zda odstranit všechny listy či celé rostliny i s rajčaty, aby to nechytly ty ostatní? Nebo to něčím ošetřit nebo to nechat celé být. Raději bychom se obešli bez jedů, jak jsme byli zvyklí, když jsme měli rajčata venku a bez skleníku.

děkuji

Jiří

Detail listu
Detail listu
Celá rostlina
Celá rostlina
Jiná rostlina
Jiná rostlina
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.7.2021 20:30

sviluška chmelová, velmi rychle se množící roztoč, který saje na spodních stranách listů. Má ráda sucho a teplo. Když se rozmnoží, dokáže rostliny zničit. Ochranou mohou být draví roztoči, kteří svilušku požírají nebo chemie. Jak víc poradit, nevím, pěstuju rajčata ve skleníku desítky let bez chemie a letos poprvé mám stejný problém. Sám nevím, jak se k tomu postavit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.33 (?), 26.7.2021 8:43

Znovu se na to dívám a posílám další fotky. Nejsem si jistý těmi sviluškami, protože všude píšou o pavučinkách ny spodní straně a ty nevidím a to jsem se podíval pořádně. Posílám fotku spodních stran listů nemocných i zdravých pro srovnání..

Porovnání nemocného a zdravého listu 1
Porovnání nemocného a zdravého listu 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 26.7.2021 9:43

Třásněnky, postřik Verimecem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 26.7.2021 12:08

Já si myslím, že zobrazená rajčata mají hlad převlečený za žízeň. Bajajo, zalévejte opravdu ráno, ale ne jen ke středu -celý půdní profil je třeba důkladně zalévat. Proč? Aby mělo rajče mohutný koř.systém, aby bylo schopno využít živiny ze široka, daleka i hluboka-nasadí pak více plodů, úroda se znásobí, plody budou kvalitnější, rostliny odolnější k různým ústrkůmenlightened.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.148 (?), 26.7.2021 13:03

Jsem jenom začátečník, rady hledám na internetu. Pokud to není škůdce nebo nemoc, zkusila bych hořčík.

Žloutnutí listů rajčat, nedostatek prvků Fe, N, S, Mg

Video

1. Žloutnutí začíná nahoře u mladých lístků
1.1. mezi žilkama - Fe - chelát železa
1.2. na žilkách - S - síran amonný

2. Žloutnutí začíná dole na nejstarších listech
2.1. mezi žilkama - Mg - síran hořečnatý
2.2. na žilkách - N - rostlina odebírá dusík ze spodních listů, aby podpořila růst vršku - močovina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bajaja - (5) - 150.33 (?), 26.7.2021 13:19

Děkuji za ten tip. Nejdřív zkusím vodu a pak ty prvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajaja - (5) - 150.33 (?), 27.7.2021 7:12

Voda vůbec nezabrala a po hmyzu nevidím žádné stopy. Listy žloutnou a schnou ještě víc než včera. Za hodinu otvírají drogerii zkusím tu hořečnatou sůl a dám pak vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 27.7.2021 9:08

Bajaja-snad nečekáte zázrak za necelý jeden dencool? Co na to jít takto-alespoň jedno rajče nechat zatím tak a dalšímu dát to doporučené hnojivo-abyste měl srovnání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajaja - (5) - 150.33 (?), 28.7.2021 8:18

No jasně že jsem čekal zázrak, vždyť úvodem píšu, že jsem naprostý začátečník.

To hnojivo jsem nakonec vyloučil, hned v dubnu jsme na nové záhony dovezli zeminu z pole + kompost z kompostárny vše půl na půl 30 cm výška. Všechno tu teď roste jako divé i to mimo skleník a v novém kompostu by mělo být hořčíku dost. Počkám tedy, jak se to vyvine, dnes ráno vidím, že schnutí listů se zastavilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika