Sklizeni hokaid: prubezne od leta nebo az pred mrazy?



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?)
20.8.2013 12:50

Ano sucho hokaidum prospiva, me pochyby se tykaly skladovani v teplotach kolem 30st(at uz venku ci vevnitr) ktere este v srpnu nastavaji.

Jinak jake je optimalni misto na dozrati a zkorkovateni stopky?

sam jsem pro venkovni pristresek ve stinu, i na slunicku by to asi mohlo byt ok, na desti uz asi horsi. (povrch nema byt trava hlina apod jak uz bylo receno)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.137 (?), 20.8.2013 7:44

Již jsem sklidil 3 hokaida. Už nezvětšovaly objem a krásně se vybarvily. Je lepší je sklidit a zkonzumovat, než aby se do nich pustili slimáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 20.8.2013 7:57

V jedné lokalitě kde jsem se o ně nestaral plodí a sklízím, na zahradě kde jsem je opečovával má Hokkaido teprve první, ještě nezralý plod. Ostatní (keříčkové tykve) přestaly plodit a jsou napadeny již potřetí padlím, tentokrát totálně, povrch listů je bílý a slilo se to již do jedné plochy. Je srpen a sezona končí no, bohužel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 20.8.2013 11:32

Mne se padli rozjizdelo dost neprijemne uz v druhe pulce cervence behem stupnujiciho se sucha, ale sem prece jen dosly spasne deste drive nez na moravu(dolni posazavi) a a snad i diky tomu se rostliny zmatorily a padli dost ustoupilo, takze sezonu nevidim tak ztracenou.

Na hokaidu je klima prece jen oceanske, obdobi horka a sucha tam temer neznaji.

Jinak pékud sklidim neco v puli leta a skladuju to venku na vzduchu ci v byte i behem +30, nezhorsi to jejich trvanlivost? ja je dal do sucheho sklepa, ted se ochladilo, takze uvazuju je dat cca na 10dnu ven nekam do otevrene kulny, aby tedy dosly na cerstvem luftu.

Jirilan: Jakmile se plod zvetsi nad uroven samiciho kvetu, tak uz mu slimak nic neudela ne? vyjimkou by bylo pokud by plod nakousla myška, potom by se tudy do nej pustili i spanelaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 20.8.2013 11:38

Sucho by sklizeným plodům tykví nemělo vadit, ba dokonce by mělo být ku prospěchu. Slupka se "zatáhne" a dužina uvnitř zůstane chráněna, jen nesmí být plod poškozen, opatrně taky se stopkou, ta musí taky pěkně zaschnout a nesmí se kazit, odtud bývá nejčastější nákaza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 20.8.2013 12:50

Ano sucho hokaidum prospiva, me pochyby se tykaly skladovani v teplotach kolem 30st(at uz venku ci vevnitr) ktere este v srpnu nastavaji.

Jinak jake je optimalni misto na dozrati a zkorkovateni stopky?

sam jsem pro venkovni pristresek ve stinu, i na slunicku by to asi mohlo byt ok, na desti uz asi horsi. (povrch nema byt trava hlina apod jak uz bylo receno)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.8.2013 21:53

Moje dyne to udelaly take a mam uplne jinou odrudu. Jsou oranzove, ale na koncich na tech vycnelcich jsou zelene. Pridam zitra foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.42 (?), 22.8.2013 11:03

je to normální když jsem sklidil 2 plody a žádné další se netvoří? - kvete naplano... nebo ještě je dost času na květ a vyzrátí plodů??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika