Sklizeni hokaid: prubezne od leta nebo az pred mrazy?



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?)
20.8.2013 0:02

jsou i suche sklepy, ale je pravda ze jeste dele vydrzi skladovana v domacnosti klidne i do zari dalsiho roku. Jenze tedy byva venku a v domacnosti jeste obcas kolem 30st: je i tato teplota dlouhodobe neskodna na skladovani?

Tedy tyden se nacahvaji dojit venku a pak se uskladni v domacnosti ci venku na "vzduchu?

to ponechavani hokaijd venku mi trochu poripodobnavalo jablka, ktera se necahvaji cca tyden venku vyvanout.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 12.8.2013 17:06, zobrazeno: 14687x

Koncem cervence uz se obvykle najde nekolik kouli ktere se nezvetsuji a krom spodku jsou i pekne vybarvene, i kdyz stonky nejsou zrovna zkorokovatele. Ne zcela dozrale hokaido ma patrne nizsi dobu skladovatelnosti, ale tim ze se nejaka protrhaji, nejspis se zvysi podzimni uroda, takze celove za sezonu sklidim vice(?)

(predpokladam ze ta tykev funguje castecne jako cuketa, ktera pokud je nesklizena a prerusta do velkych plodu, tak prestava nasazovat). 

Naopak pokud nejake hokaido necham nesklizene o mesic dele, zacnou se na nem tvorit ohyzdne bradavice(tyka se to kousku ktere vicemene dozraji ale jsou utovepe pod lupeny, takze jsou prehlednuty, na slunku by zrejme bradavice nedotvorila). 

Jinak krasne se celoplosne vybarvuji ta co vedu do stromu a nejsou v dotyku se zemi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 12.8.2013 17:16

Sklidil jsem dnes nějaká Hokkaida a Deliciany, mám je na folii ale část porostu je už mimo ni, plody jsou letos menší, mohly by však mít výraznější chuť.

porost tykví
porost tykví
Vlevo Hokkaida, vpravo Delician F1 (ten máme poprvé, uvidím jaká bude chuť)
Vlevo Hokkaida, vpravo Delician F1 (ten máme poprvé, uvidím jaká bude chuť)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 13.8.2013 0:16

Moje maji nat extremne zahustenou... k uduseni travniku.  Nektere co jsem uz sklidil, maji ponekud zvlastni bubak..nejsou tam kompaktni, ale je tam otvor ze ktereho vycniva jakoby korkovy bubak-je videt na obrazku. Ze by to souviselo s nedozralosti?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.217 (?), 13.8.2013 8:55

Dobrý den. A je pravda, že po odříznutí dýně je potřeba ji nechat 7 dní odpočívat a teprve pak zpracovat? Moc děkuji.

Letos mám dýně poprvé (vlastně vše letos pěstuji poprvé laugh) a sbírám rozumy na těchto stránkách smiley

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 13.8.2013 12:20

Uz jsem o tom take slysel, jen nevim zda se to ma nechat dojit primo na skladovacim miste ve sklepe, ci na cerstvem povetri jako jablka.. Kazdopadne zasadni je ze tykev je typicky zimni zelenina, takze s tim nemam problem pockat:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 13.8.2013 12:26

Tady u nás na jihu uvidíte ležet dýně na dvorech na zemi, na střeších garáží apod., aby "došly", tzn. venku na luftě, ale hlavně na nenasákavém podloží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 13.8.2013 13:56

tedy po sklizeni se nechaji nekde na betone 7 dnu dojit, nikoliv na zemi. Tedy i hokajdo neradno davat prvni tyden po sklizeni do sklepa? (predpokladam ze jde o jizni moravu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 13.8.2013 14:15
Do sklepa bych tykve nedával kvůli potenciální vlhkosti, někam do sucha a na vzduch. Tady na JM se jedná hlavně o klasické oranžové dýně na krmení nebo na jádra (semena na loupání). Na okením parapetu temperované místnosti nám vydržely Hokaida někdy do ledna - února.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 20.8.2013 0:02

jsou i suche sklepy, ale je pravda ze jeste dele vydrzi skladovana v domacnosti klidne i do zari dalsiho roku. Jenze tedy byva venku a v domacnosti jeste obcas kolem 30st: je i tato teplota dlouhodobe neskodna na skladovani?

Tedy tyden se nacahvaji dojit venku a pak se uskladni v domacnosti ci venku na "vzduchu?

to ponechavani hokaijd venku mi trochu poripodobnavalo jablka, ktera se necahvaji cca tyden venku vyvanout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 20.8.2013 7:32

Letos je potřeba se mít na pozoru, protože sezona tykví byla velmi "rychlá" a díky horkům jsou porosty již nyní devastovány, rostliny živoří, takže já už sklízím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika